News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Trenuri speciale

Started by Kidu, April 02, 2014, 08:52:59 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

adisoft1991s


TibiV

Nu am mai vazut tren cu 16 vagoane de pe vremea comunismului...  :o
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

când se termina anul universitar mai ales :)

AndreiB

@TibiV

15 vagoane - in fiecare zi aproape trenul de seara Mangalia - Bucuresti.

District EA

Se pare că anul acesta avem parte de două treceri al Orient Express-ului prin România. Una a fost la începutul lunii iunie și a doua se pare că va fi în 27/28 august 2023, plecare Curtici 17.17.

District EA

#35
Quote from: TibiV on August 04, 2023, 09:51:43 PMNu am mai vazut tren cu 16 vagoane de pe vremea comunismului...  :o
18 vagoane Banat Expres, în fiecare an (luna august), Praga - Orșova și retur.

District EA

Orient Express trecere prin Ghioroc cu întârziere de 35 minute, 4 septembrie 2023.

ALEXCFR


rio tinto

Anul asta nu avem trenurile zapezii? Foarte interesant cum CFR reduce serviciile de la an la an. Scoate vagoanele restaurant, mareste preturile, umbla cu cioara vopsita cu trenuri "Intercity", elimina reducerile, amana implementarea prevazuta de legea europeana cu privire la compensatii si despagubiri pana in 2026. Ceva e putred aici

alecs1

Quote from: rio tinto on January 23, 2024, 05:22:20 PMFoarte interesant cum CFR reduce serviciile de la an la an.

Dar unii dintre noi ne încăpățînăm să mergem tot mai mult cu ei: https://clubferoviar.ro/traficul-feroviar-de-calatori-mai-mare-cu-5-6-in-2023/

> CFR Călători a asigurat zilnic în anul 2023, în medie, circulaţia a aproximativ 1110 trenuri.  În anul 2023, volumul serviciilor oferite (trenuri circulate medie/zi) a înregistrat o creștere cu 4,7% față de anul 2022. Numărul călătorilor transportaţi în anul 2023 a crescut cu aproximativ 5% faţă de anul 2022, iar parcursul călătorilor (exprimat în călători km), în anul 2023 a fost cu 5,8% mai mare decât în anul 2022.

Mai am uneori impresia că CFR Călători nu mă vrea în trenurile lui, dar în ultimii 10 ani n-am prea mai avut motiv de conflict cu personalul. Se abțin de la bădărănii și miștocăreli și minim se prefac că-i interesează cînd le sesizezi ceva.

Vlad94

Ar fi fain ca dupa terminarea lucrarilor de pe Oradea-Cluj si Arad-Timisoara si intrarea in Schengen, sa apara mai multe trenuri internationale.