News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Pe drumuri bavareze

Started by panda80, July 11, 2020, 09:13:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

panda80

Din Schongau mergem tot pe drumuri secundare, printr-un peisaj foarte placut, la altitudini de 650-850m, catre orasul istoric Kaufbeuren. Am integrat poze din ambele orase in cadrul filmului. Vizionare placuta!


panda80

#16
Calatorim catre frumosul oras istoric Wasserburg am Inn, situat la est de München, pe drumul national 304. Imediat cum iesim din zona suburbana a München-ului drumul devine foarte placut, cu mult verde in jur si vederi catre Alpi in sud. Vizionare placuta!


panda80

O noua calatorie prin Bavaria, intre orasele istorice Wasserburg am Inn si Traunstein, printr-un peisaj foarte verde, cu vederi spre Alpii Bavarezi. Am integrat poze din Wasserburg am Inn in film. Vizionare placuta!


panda80

Urmatorul film prezinta o calatorie prin Svabia de Sud, o zona cu un peisaj verde linistitor, intre 2 orase istorice ce merita vizitate, Kaufbeuren si Mindelheim. Am integrat poze din aceste orase in film. Vizionare placuta!



panda80

Acum vreo 2 luni am avut ocazia sa hoinaresc pe ceva drumuri secundare prin Șvabia, o provincie istorica din zona de granita dintre Bavaria si Baden-Württemberg, ce cuprinde un relief de dealuri si vai largi, peisaj verde linistitor ce alterneaza cu cateva localitati istorice pitoresti. Filmul cuprinde si poze din Memmingen, unul dintre cel mai bine pastrate orase istorice din Sudul Germaniei. Vizionare placuta!


panda80

Augsburg este unul dintre cele mai importante orase din Bavaria, cu foarte multe lucruri interesante de facut/vazut in oras si in regiune. Am locuit acolo timp de 18 luni acum cativa ani, acum m-am reintors pentru a filma traseul drumului national 300 prin oras. Desigur, am integrat si poze din oras in cadrul filmului. Vizionare placuta!


panda80

In vara am explorat si zona dintre Augsburg si München, cu o vizita in frumosul orasel Furstenfeldbrück. De data aceasta am ales sa merg pe drumul national B2 in loc de autostrada A8, pentru a putea admira mai bine peisajul din jur. Zona este una de dealuri line, cu altitudini intre 500-600m, mult verde si vederi catre Alpi. In film am integrat si poze de la abatia Fürstenfeld. Vizionare placuta!


panda80

Este din ce in ce mai dificil de calatorit in aceasta perioada, insa pentru a nu uita cat de frumos este sa fim pe drumuri si sa vedem lucruri frumoase, te invit la o calatorie virtuala, pe una dintre cele mai frumoase autostrazi din Germania, intre 2 orase istorice celebre, Salzburg si Rosenheim. Am inclus, bineinteles si poze si explicatii turistice despre aceste 2 locatii si de la Chiemsee in video. Vizionare placuta!


panda80

Spre sfarsit de octombrie a fost o vreme de toamna superba in sudul Germaniei. Am profitat si am mers sa explorez un pic frumoasa regiune Allgäu, cunoscuta in toata tara pentru frumusetea ei. Calatorim virtual catre orasul istoric Kaufbeuren, printr-o zona de dealuri inalte, cu altitudini intre 700-900m, si un mix aproape perfect de paduri, zone de pasuni si localitati traditionale. Am integrat si poze din Kaufbeuren catre finalul filmului. Vizionare placuta!


panda80

In octombrie am facut un tur prin sudul Bavariei, pe la poalele Alpilor. Am mers prin regiunea Pfaffenwinkel, recunoscuta pentru frumusetea naturala si culturala, pe drumul B472 intre orasul istoric Schongau si autostrada A95 (Sindelsdorf). In cadrul filmului am integrat si poze din Schongau. Vizionare placuta!


panda80

Profitand de vremea frumoasa de sfarsit de octombrie, am iesit la explorat una dintre regiunile mele preferate din Germania, Allgäu. Am mers pe drumuri secundare intre orasele principale din regiune, Memmingen si Kempten. Poze din aceste locatii sunt incluse in video. Vizionare placuta!


panda80

La multi ani! In speranta ca vom putea calatori din nou cat mai repede, un video din zona orasului Augsburg. Mergem prin Parcul Natural Padurile de la Vest de Augsburg catre Valea Dunarii, pana in pitorescul oras istoric Lauingen. Poze din Augsburg si Lauingen sunt de asemenea integrate in film. Vizionare placuta!


panda80

O calatorie de toamna prin regiunea Allgäu, una dintre cele mai frumoase din Germania in opinia mea:


panda80

A nins in ultimele saptamani in Bavaria, asa ca am iesit la munte pentru a admira peisajul superb de iarna. Am mers pe un drum turistic in Muntii Karwendel, intre localitatile Mittenwald si Vorderriss, pe valea raului Isar. Vizionare placuta!


panda80

Schongau si Kaufbeuren sunt 2 dintre cele mai frumoase orase istorice din sudul Bavariei. Le-am vizitat din nou in toamna, in cadrul unui roadtrip prin zona, conducand in special pe drumuri secundare pitoresti, cu peisaje traditionale bavareze. In cadrul filmului am integrat si cateva poze din aceste orase. Vizionare placuta!