News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A13 Sibiu-Bacău

Started by Ionut, March 12, 2014, 10:38:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mirceaeliade

Contractul asta pana la urma a fost semnat pe cati bani fata de banii pentru care s-a reziliat prin 2021?

mariusj

Pe site-urile de recrutare au apărut ptr A13 anunturi de angajare la Makyol deci ne așteptăm intrarea in șantier.

alecu26

Spre iarna pe lot 3.
Care era al doilea lot cronologic? Ca, cam trebuia predat DTAC ul.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

JohannDB

Păiiii, parcă renumitul pnnr are alocări generoase pentru..... ""studii"...... Greșesc ??

Cetatean

Umbla vorba ca o sa inceapa in toamna/iarna. Ar fi vrut sa inceapa in primavara,dar compania nici nu vrea sa auda asa ceva... Tre' sa predea PT prin octombrie,deci pot primi OIL in noiembrie decembrie.
Organizarea de santier o sa fie in zona Carta.
Sunt cativa turci veniti,20-30? Cauta romani pentru ca,birocratie si lipsa de experienta in Ro. Care s-a dovedit de multe ori si pentru multi,o mare provocare. Vor aduce subcontractori din Turcia.


Personal nu-mi fac mari sperante,sunt totusi la primul contact/contract...

SILVIUFG

#2810
Turcii de la Makyol au decopertat langa Ileni, pentru organizarea de santier.

pe undeva pe aici....








gruia88

Cred ca totusi frica asta legata de primul contract si lucratul cu statul o sa o rezolve pe lotul 3 din A7 Ploiesti -Buzau , acolo sunt asociati cu Nurol si imi da incredere ca pe asocierea asta o sa invete cum este cu subcontractorii , facturile , lucrul cu CNAIR ,statul Roman, etc.

Acum sa ii si vedem la lucru !

Radu_A

Makyol au ceva portofoliu pe autostrazi/poduri...sa vedem cum se inteleg cu Romania

GIV

#2813
@Radu_A mai toti constructorii care au venit in ro au experienta (si) pe autostrazi ca altfel nu castigau. si bulgarii bosniecii care au castigat la margina au experienta in tuneluri.. ai vazut vre-un bulgar bosniac pe aici? au terminat pt? si aktorii sunt mari pe afara.. in cat timp au terminat pe a10? cata intarziere au a0?

Voicu

#2814
Bosniaci, nu bulgari

LE: Scuze, corectat. De regula sunt eu cel ce se burzuluiește pentru ratări din astea :)

mdragos

Modul cum sunt scrise contractele in RO + studiile "beton" + asumarea angajatului la statul RO => maxim de toleranta si portite care pot fi exploatate. De aceea firme care sunt ok in EU aici o "ard" la rece.

Feri

#2816
ANUNT PUBLIC

Agenția pentru Protecția Mediului Sibiu anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul Organizare de Șantier autostrada A 13 Sibiu – Făgăraș: Lot 2 Avrig/Mârșa (DJ 105B) – Arpașu de Jos (DN 1) și Lot 3 Arpașu de Jos (DN 1) – Sâmbăta de Sus DJ 105 B"(construcții cu caracter provizoriu), propus a fi realizat în comuna Cârța, CF nr. 109124, nr. cad. 109124, CF nr. 109136, CF 109143, nr. cad. 109143,  titular MAKYOL INSAAT SANAYI TURIZM VE TICARET ANONIM ȘIRKETI ISTAMBUL – SUCURSALA BUCUREȘTI, București, Sector 1, str. Finlanda, nr. 15, Parter, Etajul 1, Mansardă. Informațiile privind proiectul propus/ memoriu de prezentare pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecţia Mediului Sibiu, str. Hipodromului nr. 2A, în zilele de luni – joi, între orele 9-15 şi vineri, între orele 9-14 pe site-ul http://apmsb.anpm.ro . Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecţia Mediului Sibiu, str. Hipodromului, nr. 2A sau la  adresa de e-mail: office@apmsb.anpm.ro. ".


ANPM Sibiu

Memoriu de prezentare

mirceaeliade

QuoteServicii de elaborare documentații tehnice: SF și PT de execuție aferente investiției "Decongestionarea traficului din zona de sud-est a Municipiului Sfântu Gheorghe – Drum de legătură Autostrada A13" seap

Cetatean

Drum Sibiu Brasov sambata...e drept si cu mizeria aia de Valea Oltului inchisa...dar eu am numarat 20-30 autovehicule pe minut si un maxim de 45 bucati pe minut.
Deci probabil o medie zilnica demna de autostrada. Sper sa se miste mai cu talent cu Fagaras Brasov...ca e nevooe de ea,ca de aer!


hefaistos

 :lol:  :lol:  :lol:
Fagaras Brasov cred ca e mai low priority chiar și decât Brasov Bacau. Nici o presiune pe proiectant.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.