News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] Soseaua Fabrica de Glucoza

Started by Tavi, February 27, 2014, 05:23:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

voicul

Deja e cam exclus termenul super optimist de 12 luni transmis de primarie (inceput de august adica).
Vedem daca reusesc pe cel contractual - 15 luni, dar la ritmul lejer de acum ...

paulmare

Nu termina anul asta, in acelasi ritm
Doar daca nu se intampla vreo minune

survola

Este o fază destul de laborioasă asta, cu trasul canalizării si construcția zidului de sprijin.
De asta cred că merge mai ,,încet" acum.

voicul

Se lucra cu spor azi intre BV si CF. Erau vreo 5 - 7 oameni aproape de semarforul de pe BV si se montase deja structura de fier pentru zidul de sprijin.

TibiV

Quote from: voicul on May 20, 2019, 02:46:00 PM
Erau vreo 5 - 7 oameni...
Doamne pazeste, ce concentrare de forte!
Astia sunt in stare sa termine cu 6 luni in avans...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


voicul

Azi se turna beton la zidul de sprijin intre BV si CF.

fuscobal

1. Am si eu o intrebare > De ce se insista pe aceasta solutie cu amplasarea canalelor pe mijlocul drumului si la lucrarile noi ? Chiar e asa de greu sa modifice normativele si sa amplaseze scurgerile pluvialelor in borduri, astfel incat sa nu deranjeze nici masinile dar nici pietonii/biciclistii ? Am vazut asa ceva in foarte multe locuri prin tarile civilizate.

2. Trecand cu masina zilele trecute, mi s-a parut ca Intrarea Chefalului se racordeaza la actuala FdG cu o panta destul de abrupta iar in apropiere sunt 2 curti (stanga si dreapta pe Chefalului, la distanta mica de FdG. In momentul in care se adauga latirea FdG, practic acea panta, deja abrupta, creste si mai mult (mi s-a parut "la ochi" ca trece de cota celor 2 curti). Nu vor fi probleme in zona racordarii ?


perfidus

#264
Chit ca era sâmbăta, un singur punct in care se lucra (utilități, ceva in zona Chefalului /conac la min. 3:13) mi se pare extrem de anemic.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

paulmare

au adus pakistanezi - eu i-am vazut inspre a3
poate se misca ceva vara asta

voicul

A disparut gardul de la parcarea hotelului Caro





Powered by API/PUM imgur uploader

rota

Poze realizate ieri 02.05:
1. Capatul spre A3
(GPS)

2. Organizarea de santier
(GPS)

3.. Organizarea de santier
(GPS)


4. Belvedere


5. Belvedere






Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!


voicul

Cred ca e o lucrare conexa legata de FDG. Din ce in ce mai greu se trece de intersectia asta cand vii de pe BV.





Powered by API/PUM imgur uploader