News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[B] Soseaua Fabrica de Glucoza

Started by Tavi, February 27, 2014, 05:23:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Hef

Si eu am trecut ieri pe FdG. Eu sunt uimit de cat de mult sunt ingropate bordurile. Dupa ce se va turna si ultimul strat aprope ca devin la nivel.

voicul

Asta e pe toata lungimea trotuarului sau doar la capete?

Hef


voicul

Eu nu stiam pana recent, dar trotuarul este inalta tocmai ca sa poate proteja pietonii de eventualele neatentii si mai nou atacuri teroriste.

Lyvyoo

Probabil vor pune piloni din metru in metru, altfel va fi invadat de masini.

yetiman

Sau poate pun inca un rand de borduri peste, ca am inteles ca e o practica curenta...  :lol:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Hef

Au inceput escavarea pe firul vechi. Se avanseaza repede. Au incepud de la Petricani si au trecut de Mobexpert.

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

voicul

Vad acum si confirmare pentru largire BV. E chinuitoare intersectia aia, directia spre N: cam 5 minute cel putin sa treci de stop-ul ala.

voicul

Se lucra azi la intersectie FDG cu BV, chiar un excavator si cativa oameni.

Am impresia ca la un moment dat chiar o sa termine si acest santier.

Hef

Si in acesata dimineata se lucra in mai multe puncte. La intersectia cu A3 am impresia ca se lucra la semafoare pentru a fi mutate. In zona Aerofina se escava, pe la muzeu se turna in zid de sprijin ceva. Era activitate si in zona Barbu Vacarescu.

Ionutcatalin

În seara asta cei de la Straco lucrau între Bld Barbu Văcărescu și calea Floreasca, pe acea scurta porțiune băgau la balast stabilizat, din urma o cisterna venea cu stratul de emulsie. Se pare ca dacă vor sa muncească cele câteva picături de ploaie nu-i opresc, deși au avut un sfârșit de vara și o toamna perfecta pentru a lucra.

paulmare

cred ca trebuie taiate ceva panglici in Bucuresti, si Straco fiind cash-strapped unde i se pune banul in fata, lucreaza
Poate sa fi fost toamna lunga si calda, trebuie motorina "fer" conducte de tz tipuri beton agregate prefabricate asfalt si alte 1000 de lucruri ca sa dea la gata, fiind in insolventa cred ca li se cere ca la supermarket sa plateasca inainte sa iasa cu marfa din magazin, acum cred ca au vreo intelegere ca vor fi platiti repede ca sa dea la gata pana la locale, altfel chiar nu-mi explic ce i-a apucat harnicia in ianuarie

miahi

^^ Se anunta vreo 10 zile de temperaturi pozitive inclusive noaptea si cu maxime de 14-16 grade. Pare a fi o vreme de octombrie tarziu :) .
  Glumeam, vin alegerile de fapt...

panda_no 5

Se scot si bordurile alea  care ne intrebam noi de ce sunt montate atat de jos.
Se pozitioneaza la o cota cu citiva cm mai sus.
Doi incarca - doi descarca - noi cu drag muncim. :lol:
Un santier absolut banal , fara nici o provocare, ajunge sa nu fie finalizat macar la termenul din contract, nu mai spunem de termenul asumat de duamna.
Si sa vedeti cum o sa fie prezentat ca o mare realizare a Primariei.