News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[B] Soseaua Fabrica de Glucoza

Started by Tavi, February 27, 2014, 05:23:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.


Sorinus

Asta tot o da ca termina pana la sf anului, adica in 2 luni? Face fix ca Serbanescu, promite orice, doar n-o doare gura.

paulmare

si eu am trecut azi dimineata la 6 - lucrau, masinile cu straco grup pe ele deci nu au dat lucrarea
este un strat de asfalt pe partea cu zidul de sprijin
erau 11 grade pe termometrul de la bord
Cred ca pe timpul zilei nu pot aduce mixtura din cauza traficului, se raceste in bena camionului care ar sta prin ambuteiajele din zona, in afara de asta nu vad nici un motiv pentru care sa ii apuce asa harnicia nocturna

paulmare

nu o pot termina, o pot redeschide pe binder la 2 benzi anul asta
asa pe jumatate facuta, cred ca asta vrea duamna
oricum aici straco lucreaza asta e bine, nu e "abandonat"

GDPR

De fapt asta a si zis: "A început turnarea asfaltului pentru stratul de bază, iar în zilele următoare urmează stratul de legătură, peste care se va circula până la sfârșitul anului", dar informatia a fost mascata de prima propozitie aruncata efectiv la deruta: "Proiectul de lărgire a Șoselei Fabrica de Glucoză a intrat în etapa finală."

alexbb

De dimineata au spart o teava in dreptul santierului belvedere, cu un excavator. Nu stiu exact pentru ce era teava respectiva, posibil gaz pentru ca apa nu iesea.

paulmare

#366
Azi dimineata se circula prin parcarea Mobexpert, au de facut racordarea canalizarii inspre petricani, dincolo de zona asta, pe unul din sensuri deja sunt doua straturi de asfalt, si au inceput pe al doilea sens cu stabilizatul -
Pe partea pe care se circula, in afara de conducta unde a fost sapat carosabilul, nu cred ca mai e ceva retea, decat retele noi care vor fi pozate sub trotuarul dinspre mobexpert-muzeul aviatiei
Pe partea cealalta, la intersectia cu floreasca, sambata dimineata o echipa lucra la niste conducte radet, izolate ca la 1900 toamna, vata minerala sub plasa impletita, sudate si izolate de mana, sper ca e doar ceva temporar si nu baga asa ceva in canalizatia de termoficare

I-a apucat brusc harnicia, asta e senzatia mea, vin alegerile si trebuie aratat ceva

Ionutcatalin

Bine v-am găsit pe forum! De dimineata am trecut pe lângă bucata dintre Floreasca și Barbu Văcărescu, la 9 nu era nici o mișcare, câțiva muncitori zgribuliti de ploaia rece de toamna stăteau la cafeaua de dimineata. În capătul dinspre Floreasca țevile de termoficare care subtraverseaza șoseaua Fabrica de Glucoza sunt pe pozitie, mai lipsesc sudurile finale și izolatia ca la 1900 cum spunea unul din colegi mai sus.

developmento

Mai stiti ceva despre stadiul lucrarilor? Semaforul de pe fabrica de glucoza dureaza mai mult decat cel de la str garii?


panda_no 5

Nu pot sa ma mai uit ca ma apuca simultan si nervii si deprimarea.
La cum arata nici de pasti anul viitor nu se va circula pe sensul acum in lucru.
Si nu prea inteleg ce e cu tevile alea de termoficare????? pe sus???
Arata ca in Bangladesh, sper ca sunt temporare.

voicul

Mi-a fost frica sa intreb ce e cu decorul ala de film apocaliptic: tevi de termoficare la 3 m inaltime in plin centru IT!

O lucrare fix pe trademark-ul mult angajati la stat: noi cand luam salar baban, ca restu ii detaliu?

alecu26

In Bangladesh termoficare? glumiti. :)).
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Cristi N

Se pregatesc sa mute consumatorii de apa pe noua conducta, tocmai am primit la firma instiintare ca maine noapte (19 noiembrie) intre 19 si 6 va fi oprita alimentarea cu apa rece.

voicul

S-a luminat treaba putin la intersectie FDG cu BV. Gropi mari in zona si lucrau ceva acolo:





Powered by API/PUM imgur uploader