News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[B] Soseaua Fabrica de Glucoza

Started by Tavi, February 27, 2014, 05:23:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Tavi

Solutia corecta era ca FdG sa supratraverseze BV ... dar poate in alta viata  :(


perfidus

Ceva ceva mai misca Straco, incepe sa arate a drum dupa Aerofina. Termenul insa... septembrie 2020 poate.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

alexbb

Astazi era pe fabrica un utilaj de asfalt si o portiune ce parea a fi un prim strat de asfalt. Fara poze pentru ca m-a luat prin surprindere si nici nu am luat dashcam-ul.

TibiV

Mi se pare normal ca au asteptat prima zi cu ploaie din ultima luna pentru a se apuca de asfaltare...  :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

Prim strat de asfalt? Dar de balast cand l-au pus? Sau aici nu e ca la autostrazi si cu balast?

rota

am trecut ieri pe Fabrica de Glucoza si erau niste super cratere. Esti sigur ca nu era doar in trecere utilajul?  ???
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rota

#322
^cer scuze, am luat cuvantul lui alexbb in desert, avem balast stabilizator pe FDG:

VIDEO FDG

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

perfidus

^ stabilizat (balast stabilizat, nu stabilizator)
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

TibiV

Va dati seama cat de competenti sunt astia de la Compania Municipală Dezvoltare Durabilă daca ei cred ca au asternut balast stabilizator?...  :o
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cristi N

Vin si eu cu doua poze nu prea calitative, facute in seara asta in jur de 6 jumate - 7 din dreptul Upground - Worldclass. Finisorul se pregatea de o noua sesiune, minicompactorul ala facea ture de colo-colo, iar cei doi muncitori bateau fier-betoane pentru ghidaj.




panzer

Chiar nu stiu de ce toata lumea e asa de pesimista. Din momentul in care s-au apucat de balastat era clar ca au terminat cu utilitatile care i-au tinut atata timp in loc. Nu sunt nici 2 km de terasament si borduri. Daca le dau banii intr-o luna poate fi gata.

Probleme mai pot aparea la utilitatile de sub banda care acum este in circulatie, desi multe dintre acestea au mai fost atacate pana acum, acesta fiind si motivul pt care banda in circulatie e vraiste.

alexbb

De dimineata erau deja dincolo de Aerofina, cred ca au continuat peste noapte. Sunt curios daca au in plan sa deschida din nou circulatia in ambele sensuri dupa ce vor termina partea aceea.

GDPR

@panzer, depinde cum "ataca" canalizarea pluviala din zona vechiului drum. Nu-mi dau seama daca au facut un colector separat in zona extinderii sau nu.

survola

Din ce imi aduc aminte, colectorul este pe mijlocul viitorului bulevard. Deci probabil e deja facut acum.