News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[B] Soseaua Fabrica de Glucoza

Started by Tavi, February 27, 2014, 05:23:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Cristi N

Au ingropat mai demult conductele de apa, canalizare si gaz, in plus am vazut niste copex-uri rosii si cutii de distributie din loc in loc. Acum pe coltul Sud-Vestic este o stiva de conducte de canalizare cu diametrul in jur de 6-700mm, sa vedem unde au de gand sa le ingroape.

TibiV

@bgd77,

initial era prevazut un giratoriu, dar s-a renuntat de mult la el...
Ce vezi acum aia ramane.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cristi N

Intre timp mi-am dat seama ca ieri seara am facut 2 poze. In prima avem conductele de care ziceam mai sus.



In a doua avem schela asta care tot creste de la o saptamana la alta dar nu ma prind ce vor sa faca cu ea. Singura idee pe care o am e ca ar folosi-o pe post de panou publicitar.


survola

Zicea azi la radio că în scurt timp se vor efectua lucrări la canalizare în zona de intersecție A3 - Fabrice de Glucoză, și ele sunt programate să se încheie la 1 septembrie. Vedem.

voicul

Intre timp au terminat cu sinele tramvaiului.





Powered by API/PUM imgur uploader

alexbb

Groapa era acolo si astazi de dimineata, se mutasera pe partea opusa. Tramvaiul inca nu circula.
@Ionut - PMB sa spuna care este stadiul proiectului din perspectiva lor, daca lucrarile sunt in grafic sau nu, si ce se face pentru a respecta termenul din contract. Daca nu-i intreaba nimeni de sanatate, in mod clar nu or sa iasa ei public din proprie initiativa sa anunte ca se va intarzia.

voicul

Da tramvaiul nu circula, dar se poate intra de pe FDG - sau cel putin aseara la 17 intrau masini pe FDG.

alexbb

Duamna Primar in vizita la corporatisti :

Pe scurt (pare a fi destul de aproape de adevar):
70% dintre rețelele edilitare au fost relocate și modernizate.
lucrările pentru ridicarea zidului de sprijin al noii artere de circulație sunt aproape finalizate.
Pe tronsonul cuprins între Calea Floreasca și strada Barbu Văcărescu a fost finalizat zidul de sprijin, a fost realizată decopertarea pe jumătate din lungime, iar umplutura cu balast a ajuns la peste 40%

Nimic despre 'promisiunea' de a termina pana in septembrie, ca ar fi aparut intreabrea 2019 sau 2020?
In rest, campanie electorala.


voicul



voicul

Azi, la intersectie FDG cu BV se realiza in proportie de 100% statul pe degeaba.

paulmare

am trecut azi si mi s-a parut ca la caro a aparut o stiva de conducte negre cu "blauer streifen" ?
Nu am vazut eu bine ? sau mai e inca de lucru acolo oho la retele si straco o freaca la rece
duamna stie ca 1/3 din romania scuze de expresie face kk in fundul curtzii - dar saptamana viitoare incepe scoala, termenul "sperat" de duamna, "promis" de executant, contractual e sf anului cred, dar daca mai ai de lucrat la retelele de apa - cum naiba sa iti asumi termene de astea
ca si cu podul grant, cel putin 4 luni vin traverse la tramvai, cum sa zapacesti lumea fara sa spui lasati orice speranta, nu se va trece pe acolo luni bune de acum inainte 

voicul

Eu sper ca odata terminat FDG sa se lucreze si la timpii de semaforizare la intersectie FDG cu BV.
Teoretic pe FDG o sa fie destul de liber, deci timpul de verde pentru BV ar trebui sa creasca.

Cristi N

Nu se poate scadea prea mult pentru ca acolo ai doua strazi care se intersecteaza cu Barbu Vacarescu, in afara de Fabrica de Glucoza mai e si Gara Herastrau.