News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[B] Soseaua Fabrica de Glucoza

Started by Tavi, February 27, 2014, 05:23:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

voicul

Poza e facuta peste masina de pe banda 1, DAR merita pusa pentru ca, desi era 12.45 ei lucrau. Minune.





Powered by API/PUM imgur uploader

panda_no 5

Extrem de putini oameni pe santier.
Am trecut acum 2 zile la ora 10.30 si santerul parea abandonat.
Intr-o singura zona erau vreo 10 muncitori din care jumate stateau si se uitau la ceilalti care nu stiu ce mestereau intr-o groapa.
Ce termen si-a asumat Duamna pentru finalizarea lucrarilor??? :lol: :lol: :lol:

RobertN

"Duamna" și-a asumat pe 3 august 2018 că în 12 luni lucrarea este gata. Practic, în week-end-ul ăsta taie "pamblica"  :doh:

(pe panoul de șantier este trecută dată de finalizare 14 august 2020)


voicul

Eu stiam ca e de 15 luni contracutl, dar Straco e balaur si face in 12.

14 august 2020 e cam cum va fi  :(

Ionut

Straco sufera foarte tare in continuare. E posibil sa treaca si 2020 fara FdG gata...

RobertN

Mda, perspectiva asta nu e deloc îmbucurătoare...

Horațiu 87

#291



Hef

Pe santierul FdG au crescut buruieni.
Acesta este adevaratul stadiu al lucrarii.

georgec

Eu ma bucur de progresele astea...in ritmul melcului.
Cat despre buruieni,anul acesta apar peste tot dar probabil este usor sa vorbim daca nu am turnat un mc de beton in viata noastra.

Hef

Poate ca nu am turnat betoane dar cand imi asum un termen il respect.
Sa inteleg ca la santierul respectiv lucreaza ageamii sau planificarea a fost facuta de ageamii?

Stii cat era penalizarea daca nu imi plateam impozitele la termen? Stii pe ce se duc banii din impozite? Ca eu nu prea. Servicii? Vedem cu totii zilele astea ce fel de servicii presteaza politia. Curatenia? Vai mama noastra. Infrastructura? Cate obiective au fost finalizate anul asta in Bucurestiu?

Iar buruienile cresc pe teren viran, ceea ce a devenit si FdG.

Ionut


Hef

"Iniţial, contractul a fost încheiat pentru 15 luni. Am discutat pentru un termen mai scurt, de 12 luni, şi ne-am dori ca timpul să ne ajute şi el să putem lucra în continuare cât mai bine şi această lucrare să fie cât mai curând finalizată. (...) Este o lucrare foarte importantă de infrastructură, coordonată de Primăria Capitalei, în valoare de circa zece milioane de euro. Suntem în grafic cu toate etapele.

Aici practic şoseaua se va extinde de la două la patru benzi şi va traversa practic şi sensul giratoriu care va fi construit. Suntem şi noi nerăbdători să vedem în ce sens va influenţa traficul deschiderea autostrăzii A3 Bucureşti-Ploieşti-Braşov. Am înţeles că este preconizată această inaugurare în jurul datei de 1 Decembrie. Era necesară această supralărgire, pentru că în mod evident nu se mai putea continua cu două benzi, era nevoie de patru benzi", a spus ea.

Marius Coaje, consilier al primarului general, a afirmat că lucrările sunt în grafic

"Suntem în grafic cu absolut tot ce înseamnă lucrări la Fabrica de Glucoză. Mai mult de atât, ne pregătim pentru joncţiunea cu A3 şi dacă vom avea problemă cu A3, împreună cu Brigada Rutieră, cu Poliţia Locală şi Comisia Tehnică de Circulaţie vom rezolva problema din zonă, indiferent de încărcarea autostrăzii A3", a declarat Marius Coaje.

https://www.dcnews.ro/soseaua-fabrica-de-glucoza-largire-firea-suntem-in-grafic_624930.html

alexbb

Astazi era intrerupta circulatia tramvaiului si se lucra in zona respectiva la sine.
Progresul este foarte lent. La zidul de sprinij din dreptul Belvedere se lucreaza cu aceeasi 3-4 oameni care fac pe rand cate un zid, 2-3 metri. in 2 saptamani cred ca au fost facute 2 sau 3 segmente.
Nu s-a mai zis nimic despre progres, termene etc... Oare o intrebare la PMB ar putea avea vreun efect?

Ionut

Ce sa zică PMB? Va mai zic eu o data... ca poate ati uitat. Straco e în insolvență. Are și Domnești și A3 Câmpia Chetani. Au terminat macar relocarile de utilitati? Parca nu.

bgd77

In interviu se zice de un sens giratoriu, unde va fi? Din planurile initiale nu tin minte sa fi fost vorba de asa ceva. Sau pana la urma fac sens giratoriu la intersectia cu A3?