News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[B] Soseaua Fabrica de Glucoza

Started by Tavi, February 27, 2014, 05:23:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

laurentiud

Cum vi se pare ca se misca lucrurile in raportul cu numarul de luni de executie de care ziceau?

Avand in vedere ca incepand cu vreo 50 de metri de la intrarea chefalului spre barbu vacarescu, baietii doar au anexat, dar nici urma de a da gardul jos/whatever, pare ca mai sunt ft multe lucruri de realizat cel putin pe tronsonul asta din punctul meu de vedere.

Totusi, trec pe acolo cam in fiecare dimineata si ma tot intreb cum va arata dpdv vizual tranzitia de la strada la restul lucrurilor care se afla pe partea cu diferenta de nivel (e.g. casele din jurul intrarii chefalului). Vreo idee?

Techno_Astra

Lucrurile nu se misca. Ma refer la masini. O ora jumatate cel putin sa parcurgi FdG de la Mobexpert la Barbu Vacarescu sau o ora patruzeci pana la giratoriu Pompeiu-Petricani, dupa ora 17. Nu stiu ce solutii (sa mai lasam masinile acasa - n-ai sa vezi...) ar fi. Sens unic pe Pompeiu, sens unic pe Constantinescu (acum se parcheza iar), politie/politie locala in intersectiile blocate Fdg - Constantinescu- D.Pompeiu...

voicul

Poate ceva hibrid: Lasi masina la 1 - 2 km de munca si mergi acea distanta pe trotineta/pe jos. Pe jos probabil faci acelasi timp, dar macar faci niste sport.

laurentiud

Sensul unic pe D. Pompeiu (presupun ca te referi la G. H. -> Petricani) cred ca ar duce la blocarea iesirii de pe autostrada sincer, aici ma refer la coada care se face pe  banda 1 (inainte si dreapta) si 2 (care de fapt e de stanga, dar "merge" si inainte)... avand in vedere ca toata lumea va astepta sa intre pe f. de glucoza

Oricum si asa e blocata autostrada

Cristi N

Problema e ca nu prea ai unde sa lasi masina la 1-2km distanta. In mod normal proiectul autostrazii trebuia sa contina si un Park&Ride cat mai mare vis-a vis de Dimitrie Pompeiu cu acces direct in autostrada, statie de tramvai avem deja in intersectia respectiva, iar metroul teoretic ar trebui sa se prelungeasca intr-un viitor care pare din ce in ce mai indepartat pana dupa CF.

voicul

3 masinarii in lucru: foreza misca (in aer), elefantul muta trompa in alta parte a zidului si buldoexcavatorul cara aerul dintr-o parte in alta.
Deci daca vi se pare ca dureaza mult ... gasim explicatii.

Serios vorbind: cele 3 utilaje se misca prin santier.




Powered by API/PUM imgur uploader


ion59



Earthchild

^^^
Multumim pentru actualizare, Horatiu! Totusi mie imi pare ca se misca foaarte incet.

ciprebbe

Am si eu o intrebare. A avut cineva ceva cu indicatoarele? majoritatea sunt sucite ( nu cred ca e de la dashcam efectul).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

SB76UFO

Eu zic ca a trecut un camion, sau ceva mai mare, care a tinut prea spre bordura, multe semne sunt si indoite.
"Prostia este eternă și invincibilă"

voicul

Daca ar trece si muncitorii sa isi faca treaba ... pfff ce bine ar fi.

Pe de alta parte, azi, pe sectiunea dintre BV si Floreasca erau 2 muncitori. Cred ca la anu pe vremea asta (sau mai incolo :) ) o sa termine sectiunea asta.


Dominik

Doamne cat de incet inainteaza lucrarile...  :(
You're in Steelers Country