[B] Pasaje rutiere noi in Sectorul 3

Started by dr4qul4, May 15, 2020, 03:26:51 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

De la Bucharest: Pasajul Pallady


Daca n-ai bani sa mergi in club, te duci la pasaj...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

misiekwas

Văleu, e mai grav decât ma așteptam. Pare ca proiectarea s-a făcut pe LSD.

hefaistos

Nu fiți rai. E o încercare. Problema va fi de mentenanță.
Are și muzica?
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

misiekwas

Dar ce de fapt s-a încercat aici? Aducerea în zona de o atmosfera de disco anilor 90? Dacă măcar ar fi fost iluminare statica...

panzer

Eu am ramas surpins de cata lume se uita dupa luminite: la Unirii, in parcul nou deschis acum. Fantani cu luminite.

Noroc ca aici nu se plange nimeni ca le intra lumina in casa (ca pe D-na Ghica).

Da, mentenanta este cuiul lui Pepelea. Cand vad cum curge rugina dupa Basarab ma apuca amocul. Imi dau seama ca nu este la elementele esentiale, dar totusi: e mare, a fost scump, ne-a rupt pe perioada constructiei, e frumos, si ne batem joc de el. :((

Rodeo

Dintre cei care vor tranzita pasajele pe sub coviltirele luminoase, poate jumătate vor încetini pentru a petrece cât mai mult timp sub minunăția disco. Unii pentru că atât îi duce capul, să considere așa ceva drept frumos, alții pentru că au copii mici în mașină, alții pentru că au nostalgii iar unii pentru că vor rămâne cu gura căscată. Deci sunt luminițe pentru calmarea traficului. Ocazional și pentru distragerea și amuzamentul traficului.

mariusbalasa

Intreb si eu pentru cei care platesc taxe in Bucuresti :
Va intrebat cineva daca va place cum sint cheltuiti banii dumneavoastra cu asemenea idiotenii de discoteque pe pasage rutier ?
Pina si Michael Jackson se va intoarce in mormant...
Uni ar trebui sa se opreasca sa mai fumeze ierburi... altfel nu i-mi explic ce utilitate are aceasta idiotenie.
Pe bune...a-ti terminat de pus pavele en tot sectorul si acum incepeti cu discotecile ?

lucian

De avizele de la capitala pentru pasajele de la Dristor si Vitan,se mai aude ceva?

cezar-mario2012

Nu va mai minunați atâta cu luminile, mai sunt și în alte părți ale lumi...



misiekwas

^prima varianta e cam invaziva, a doua e cam ok. Diferențe totuși sunt cam maricele: 1. Aici e vorba despre un pasaj la marginea orașului, nimic precum un hobanat menit sa fie punctul de reper al orașului. 2. Totuși, în variante pe care le ai pus, e numai jocul de luminii, nu un logotip lui Negoiță de doi bani.

rt25

#385
Mie nu mi se pare ok pentru siguranta traficului. Aceste efecte stroboscopice pot declansa crize pe la persoane cu ceva probleme (nediagnosticate)...
Ca sa nu mai zic ca pentru cei bauti si drogati care conduc va fi "magie" sa treaca pe aici... nici nu mai stii cum cazi victima nevinovata vreunei cateogrii din cele de mai sus.
Poate exagerez eu... dar, la drum trebuie sa iti mentii concentrarea asupra activitatii de condus ....

OT: exista "Muzee ale iluzilor" care majoritatea cuprind un "Vortex Tunnel". intrii in tunel, luminile se invart in circular si simti cum iti pierzi instant echilibrul si iti vine sa cazi (sau sa ti se faca rau)...

LE: in teorie nu poti avea permis daca ai epilepsie, dar in practica, sunt putine persoane diagnosticate. Efectele stroboscopice sunt factor declansatori. La fel pentru diverse probleme psihice.

hefaistos

O pata de lumina si culoare e binevenita on orașul satxamonoton și mohorât atâta timp cat:
1. Confortul și liniștea riveranilor nu e afectata.
2. Se asigura siguranță rutiera.
Prim condiție se îndeplinește pin inexistena clădirilor rezidențiale în proximitate.
A doua... va plac luminitele de craciun? Cât de periculoase sunt?
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

kitsune

Chiar îmi pare rău că nu e rezoluția mai bună, măcar ca la sfera aia din Vegas, poate vine U2 și la Pallady
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

dr4qul4

Mai important este ca acest pasaj a fost facut in mai putin de 1 an.
Unora nu le plac luminitele....altii se plang ca va fi greu cu mentenanta...adica vor fi luminitele stinse si primii multumiti.

Eu ma intreb daca sunt LEDuri programabile...sa bage si niste reclame, eventual aia cu tirurile rosii.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

misiekwas

#389
Sincer, aștept ca anul viitor sa fie băgate materiale electorale lui Negoiță pe acolo. De fapt, deja le ai cu acest logotip de "I<3S3". Iar privind reclame, sper ca nu, numai asta lipsea în acest oraș nefericit.