News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

[B] Bucurestiul nou

Started by Ionut, January 30, 2014, 07:31:20 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rota

șantierul Globalworth Square, pe str. Gara Herăstrău:

(GPS)
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

RobertN

^

Și încă una, din alt unghi  :D



Mulțumesc!

Harry

#407
Cred ca ar trebui un topic separat pentru zona Expozitiei pentru ca se aduna proiectele.

Expozitiei 1c.

-2 cladiri 3S+P+7E
-1 cladire 3S+P+16E








Harry

Extinderea Promenada a ajuns in dezbatere publica. Varianta finala 7S+P+2E, 7S+P+5E si 7S+P+11E.


rizzuh

Arata ca dracu :o

Mai ales langa o zona de case, pentru ca doar case sunt la sud.

Valentin

Se justifica aceasta "extindere"? N-o sa aduca si mai mult trafic in zona?

Telvanni

Arata demential!
Promenada ar merita o conexiune subterana cu metroul.

RaduC

^^^ acum sunt case, în viitor vor mai fi oare?

bukresh

#413
^^

Mai degraba casele sunt langa o zona de office. Nu stiu cine e proprietarul acelor vile, dar ele sunt inchiriate de diverse firme, nu locuieste nimeni acolo. Intr-o sedinta CTUAT OAR de prin 2018, legata de extinderea promenada, cineva din comisie mentionase faptul ca acele case au fost achizitionate de un dezvoltator, si ca e doar o chestiune de timp pana vor disparea.

Harry

Luna aceasta incep lucrarile la One Cotroceni Park


Ionut

Pentru cei care nu știu, One Cotroceni Park este la Razoare, fix peste drum de stația Academia Militară de pe M5.

RobertN

Salutare,

A-propos de proiectul celor de la Atenor, de pe Expoziției 1C, regimul de înălțime va fi de 18 etaje.


RobertN

One Herăstrău Towers (Nicolae Caramfil colț cu A. Șerbănescu) a ajuns la etajul 1:



Mulțumesc.

RobertN

Prime Kapital a obținut autorizația de construire pentru proiectul imobiliar Marmura Residence, compus din cinci clădiri ce vor găzdui în total 464 de apartamente (este situat în Bucureștii Noi, în apropierea stației de metrou Jiului)


Detalii aici.


rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!