News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] Timisoara noua

Started by MHN, January 18, 2014, 12:27:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

elphax

cred ca proiectul Vox ar fi necesitat un topic separat. macar din prisma preturilor care sunt pentru apartamentele din a doua cladire care se va construi acolo

TIP PROPRIETATE           SUPRAFAŢĂ   PREŢ (+TVA)
Apartamente cu 2 camere   58 mp - 62 mp   99.300 € - 128.800 €
Apartamente cu 3 camere   82 mp - 93 mp   147.150 € - 168.200 €
Apartamente cu 4 camere   97 mp - 123 mp   277.950 € - 344.650 €

pasadia


Harry

#77
^^  imobil 2S+P+E+2Eretras. Imobilul va gazdui parcare subterana, spatii comerciale, food court, centru expozitional si sali de conferinte. Terasa peste etajul 1 va fi circulabila fiind amenajata ca roof top garden.

PS: arata f f f bine in randare

PPS: varianta asta finala e de fapt a -4a. Au mai fost variante in studiu, din care s-a ales asta care sincer arata cel mai bine.

elphax

Încă o sala (sau mai multe colocate)  de  nunți și botezuri

Mihnea

#79
Quote from: Dominik on May 12, 2018, 04:40:13 AM
Un proiect foarte interesant si frumoas in Timisoara, se numeste Vivalia Grand

995 de euro metrul patrat: https://new.flatfy.ro/vivalia-grand-timisoara

Vis!
Caut casa, caut casa!!

tvg 82

#80
Park Plaza Timisoara !

https://www.studioarca.ro/projects/park-plaza/       ,include o cladire mixed-use de 29 etaje (107 m) :D

Harry

^^ Din pacate prj aprobat e doar cu 17 et :(

tvg 82

Pai si de ce crezi ca noul proiect nu poate fi aprobat?...cei de la Open Ville au modificat proiectul de nenumarate ori ?!

Harry

Pai asta e chestia, nu stiu sa existe alt proiect decat cel cu 17 et. Daca pe viitor se va dori modificarea ca sa fie readus la inaltimea initiala e cu totul atceva. Insa o astfel de modificare va dura birocratic cam un an de zile.

dorum

...povesti fratilor cu cladiri peste 20 etaje in TM... nu le pot justifica economic.
Chiar credeti ca Openville va face UBC0 cum era proiectat? io-s sceptic si inca cred ca nu ma insel... :(

dumbravaandrei

#85
Si eu sunt sceptic... mai ales ca planul initial pentru turnul din Palas Iasi a fost de maxim 10 etaje - 52m... la final a iesit mai inalt cu 21m ;).
Se justifica? Absolut nu. E plin? Nicidecum...

Dar cate-odata, trebuie ceva special... ceva de "semnatura"...

Harry

Eu personal cred ca se va face UBC 0. La cat tam tam au facut pe tema asta, sa-l faca mai micnar insemna sa-si dea cu tesla-n c****

elphax

lucrarile au inceput, momentan e o gaura mare de tot, se pregateste fundatia
in cateva luni ne vom da seama daca se schimba ceva
dar personal cred ca o vor face, e cumva cireasa de pe tort

Harry

Hotelul Continental din Timisoara se pregateste pentru dublarea capacitatii de cazare prin construirea unui nou corp cu 14 etaje.

Turnul va fi desfasurat pe S+P+14E si va fi legat de corpul vechi printr-o aripa S+P+4E. Punctul principal de atractie va fi sky barul de la ultimul nivel.


unvecin

Hai sa nu le mai facem publicitate si sa vb de calitatea lucrarii.
Eu stau chiar langa ansamblul Vivalia Grand, am vazut cum se turnau iarna betoane la structura de rezistenta, e normal?
vad cum balteste apa la temelia blocului, e normal, sau e vreun sortiment de beton care tine la apa si ger?
https://imgur.com/xr3K2Hb