News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumul Expres DEx4 Turda-Dej

Started by danpandrea, August 26, 2019, 11:47:19 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

qionescu1

Interventiile domnului Baltaretu destul de tardive de altfel incep sa devina plictisitoare. Nu stiu daca putem vorbi de un rezultat insa atat "dezbaterea" organizata de dansul pentru centura metropolitana cat si ultima interventie vin la spartul targului si dupa multe interventii ale unora carora chiar le pasa. iar acestia au facut-o dezinteresat si pentru rezolvarea problemelor nu pentru construirea unei imagini si castigarea de capital politic, electoral etc.
 

Tudor99

Sincer era ceva cu prelungirea A10 catre Dej,dar nu cred ca ar fi o varianta pentru CNAIR,sau nu stiu daca ar permite traseul.

dragos76

Vrei să zici A3 (A10 se termină la SUD de Turda). Și da, "prelungirea" asta de care zici e exact topicul threadului pe care ai postat.

Tudor99

Nu, eu ma gandeam la prelungirea A10 fix unde se termina in Turda, catre Dej, stiu unde am postat :lol:

Europiu

Nu prea văd cum puteai să continui A10 din nodul Turda spre nord fără niște costuri imense.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

prd.marius

Quote from: Tudor99 on August 05, 2021, 11:32:55 PM
Nu, eu ma gandeam la prelungirea A10 fix unde se termina in Turda, catre Dej, stiu unde am postat :lol:

Ar fi fost ideal, dar traim in Romania, si noi nu ne "permitem" nimic.

gicu

Mai știți ceva de studiul de mediu. Se face, a început lucrul la el?

TheStig

Quote from: NGC on June 11, 2021, 09:31:22 AM
Astazi a fost lansata licitatia [CN1031776] "ELABORARE STUDIU DE FEZABILITATE PENTRU ,,DRUM EXPRES CLUJ - DEJ"".

Valoare estimata: 22.199.530,50 RON fara TVA

Durata contractului: "18 luni de la Data de Incepere a Contractului (din care 14 de luni – Studiul de Fezabilitate)"

Fonduri: Fonduri europene nerambursabile

Termen depunere oferte: 28.07.2021


Caietul de sarcini il gasiti timp de 7 zile aici.

Consitrans a contestat unele prevederi din Caietul de Sarcini, iar licitatia este momentan suspendata. Poate are @NGC mai multe detalii.

marinul

Aveam o curiozitate personala despre traseul acestui drum prin "arii protejate" si fiind prin zona, l-am filmat cu drona.


Ionut


paullie

Cred ca sunt chior. Caprioare n-am vazut da' ursi am numarat vreo 5.  :lol: :lol: :lol:

ddfab

^da, da... care fugareau caprioarele!!! :lol:

Drumm1


ovicor

Trebuie cineva sa " fu...gareasca" pe cei de la Mediu!

alexV