News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumul Expres DEx4 Turda-Dej

Started by danpandrea, August 26, 2019, 11:47:19 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

nicolaem

ok, credeam ca e DRDP Cluj, adica tot statul.

bdragos2

Stie cineva daca au inceput sa transporte grinzi pentru pasajul de la Tureni? A trecut prin piata Avram Iancu din Cj-n un convoi agabaritic cu grinda

ovicor

Nu cred ca intra prin oras cu grinzi pentru Tureni. Poate sunt pentru Centura Metropolitana! Glumesc, evident, la gandul ca exproprierile nu sunt definitivate, alocare zero pentru constructor, iar Boc era revoltat ca l-a sabotat Catalin cand nu i-a asigurat finantare prin PNRR!

neobluenet

#1653
Grinda respectiva era mai mult ca sigur pentru bazinul de inot de pe strada Arges din spatele Inspectoratului Scolar Judetean. Dupa ora 18 este limitat accesul pe strada Arges. Cei de la Deme au adus o macara imensa, am vazut ieri bratul in spatele cladirii.

Cetatean

La Tureni,banuiesc ca vor aduce grinzile de la Marsa,de la fabrica Cona 

danny_cbu

#1655
Duminica, 31 Martie erau mai multe convoaie care transportau grinzi pe A1 in zona Saliste si A10 in zona Aiud. Mergeau catre Cluj. Ar trebui sa fie deja in santier.

raulbogdan23

#1656
Va confirm eu ca nu sunt pentru DEx4.

0 grinzi in santier azi, in schimb DIMEX si CON-A se misca foarte bine.

- la devierea DN1 avem deja 2 pile finalizate si se lucreaza la cofrarea celorlalte banchetelor
- avem cateva pile si 1 culee finalizate la viaductul peste paraul Racilor, se asteapta dupa relocarea retelelor
- se lucreaza cu 2 foreze la dealul unde avem DC185
- subtraversare finalizata
- se lucreaza cu 3 foreze pe breteaua A3 Cluj-Tureni, se decoperteaza breteaua Tureni-A3 Turda

LE: avem si o surpriza, dar va las pe voi sa descoperiti cand e gata filmarea.

Cetatean

#1657
^ a inceput "asternerea" mixturilor asfaltice? :))

GIV


reed

Nu,că ăștia care ridică constructorul de pe A7  in slavi își amintesc de vremurile bune  :lol: Turnare și ode...

Cetatean

#1660
@reed aha..deci care e faza cu ridicat constructorul in slavi? Imi place sarcasmul dar nu-mi place muihala...am incercat sa aduc informatii noi tot timpul,dar vad ca in ultima vreme s-a impartit forumul intre pro umb si ultrasi. De asemenea vad tot mai des atacuri din astea subtile,de gimnaziu. Pe langa text police...in fine.

Da,am modificat si textul cu greseala. Ms!

alexV

Quote from: nicolaem on April 07, 2024, 10:01:32 AMok, credeam ca e DRDP Cluj, adica tot statul.

Aia doar la UMB se poate, pe sute de KM chiar, unde chiar daca pe zona restrictionata dai cu excavatoru in magistrala de gaz si moare toata echipa in explozie, cumva e ok cu "consultanta" asigurata de stat.

LE: asteptam filmarea cu nerabdare

AdrianRO

Am trecut azi pe acolo si era multa activitate. Sa speram ca tin ritmul.

oneLess

Max Mad a publicat o filmare interesantă din 7 aprilie !

Lacul Tureni - Drumul Expres 4, legătura între A3 și DN1 Tureni, vazut din drona - Aprilie 2024


raulbogdan23

Obiectiv: Drum Expres DEx 4 Legãtura A3 - DN 1 loc. Tureni | filmare completa
Data filmare: 10.04.2024
Constructor: DIMEX 2000 & Con-A



Enjoy!