Drumul Expres DEx6 Brăila-Galați

Started by rota, August 02, 2019, 01:33:17 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.


Cetatean

Multumim de poze. Excelent! Sa le ia la Cnair pozele sa le arate la constructori,cum se face.
Ok,deci nu e zgura. Au gasit material bun in gropa/terasa si probabil o sa bage si ceva liant.
Distanta de tranaport banuiesc ca e mica,din ce se vede in poze.
Nici o sansa sa mute aia stalpii inainte sa toarne astia stabilizat.

Radu Aramă

#332
Cu plăcere! Sursa de pământ este la 4-6 km de partea dinspre Brăila (intersecția cu drumul spre Pod), am gps pe cameră și cam așa îmi apare mie! Oricum, am fost impresionat de desfășurarea de forțe, mai ales de sus se vede într-un mare fel!  :D

L.E. Eu postez mai mult pe topicul despre Pod, acolo lumea știe deja că în albumele de pe facebook am mai multe fotografii decât pot adăuga aici!

vm75

Multumim pentru poze si filmari! @Radu, Radu_Arama si ciprebbe fac spectacol si aici. Respect!

Intrebare: nu au inceput forajele pentru podul peste Siret si CF? Acolo va fi punctul vulnerabil al acestui santier, probabil vor avea nevoie de 18 luni + ca sa-l finalizeze (comparand cu durata necesara pentru finalizarea podului peste Olt)

Pacat ca nu folosesc zgura pentru terasamente, ar fi fost o buna ocazie pentru ecologizarea Galatiului. Dar distanta e destul de mare, probabil nu s-ar fi justificat costul de transport. Sper ca UMB va folosi zgura pentru centura Galati iar ulterior si pentru drumul de legatura dintre centura si DEx Galati-Braila.

ArKE

Totul pare atat de ordonat, incat am senzatia ca UM-ul din UMB vine de la "Unitate Militara"  :captain:. E o adevarata incantare sa privesti filmarile de pe santierele lor. :hug:

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Duta C

#336
Unitatea Militara Bacau :) :p....parca trupele lui Putin se apropie de UMB.......doar putin
p.s Asa se intimpla cind bagi bani si iti iei F35 Lighting si nu gloabe!

jalemare

Felicitări, Radu!
Fabuloase pozele!
Ai și cu ce/cine...

Radu Aramă

^^^ Mulțumesc frumos, întradevăr!  O:-)

ion59

Ce mandri stau stalpii aia de inalta tensiune in mijlocul furnicarului!

Păun

#340
Foarte frumoase pozele +1

dr4qul4

pe FB UMB a aparut o filmare din avion :)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

milo1981

#342
Azi am mers la Galati cu trenul si am privit pe geam un adevarat furnicar nemaivazut prin zonele astea. Scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu telefonul - zoom 10x.

autoMinder - aplicație de management a parcului auto

Radu Aramă

M-am întors după 3 zile să văd dacă cei de la UMB știu proverbul cu minunea. Nu-l știu!  :lol:












tom_sawyer

Deja avem ambuteiaje. Upgrade la autostrada! :lol:

Mulțumesc! :cheers: