News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[CT] Retail

Started by Harry, December 18, 2013, 06:20:57 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kitsune

Și care parcă se continua până la Soveja (pe lângă Vivo) dar a căzut, pentru că terenul din spatele Vivo este al unei unități militare care nu a fost de acord să cedeze teren.
Să nu uităm că aproape fiecare centru comercial de pe Aurel Vlaicu are propriul său giratoriu, lucru care afectează traficul pe fosta centură a Constanței. De la DN3C și până la Bd. Tomis, cel puțin 3 giratorii pot fi desființate.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Harry

Lantul german de hypermarketuri Kaufland, va incepe in curand lucrarile la un nou magazin. Acesta va fi amplasat in continuarea cartierului Boreal, pe bulevardul Tomis.

Discutam de ce de al 6-lea magazin Kaufland din zona urbana a Constantei. Noul magazin va avea o suprafata utila la sol de 2.900 mp si va dispune de 214 locuri de parcare, dintre care 8 pentru persoane cu dizabilitati si 6 de tip mama si copilul.

In plus pe bulevardul Tomis se va amenaja o statie de transport in comun, iar alte doua vor fi amenajate pe bulevardul Amsterdam. La intersectia dintre bulevardul Tomis cu bulevardul Amsterdam se va monta un totem de 22 m inaltime.









Harry

Celebrul retailer DIY IKEA a inceput anagajrile pentru unitatea din Constanta. Aceasta va consta intr-un depozit si o zona de ridicare a comenzilor on-line, urmand a fi amplasata in cadrul parcului de retail TOM din zona de nord a Constantei.

mirceaVRo

De cand nu mai e Mazare prezent s-au inmultit proiectele din C-ta, parca merg mai rapid...

Harry

^^ E exact opusul. Nu mai exista niciun proiect mare....

Dominik

Terenurile cu verde din spatele cladirilor impact vor fi parcari sau spatiu verde  ???
You're in Steelers Country

TibiV

Nuuuuu... Pe terenurile alea va fi gradina botanica!... In cel mai rau caz, va fi parc.   O:-)

Ce dezvoltator imobiliar accepta sa lase nefolosit jumatate din teren?!?!...
Probabil vor fi case, ca cele din planul doi (cartierul "Boreal", tot al lui Impact).
Randarile mint intotdeauna. 
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Harry

^^ Din contra randarea e f corecta, se si vede ca sunt lotizate pentru construit case.

SB76UFO

@Harry, daca imi spui ca, Kaufland-ul va avea acoperis verde te cred, pana atunci ....
"Prostia este eternă și invincibilă"

Harry

Nu inteleg...eu ziceam: domink spune ca sunt spatii verzi sunt loturi pentru case, se vede si in randare linia alba care separa loturile intre ele

SB76UFO

Spuneai ca:
Quote from: Harry on May 05, 2019, 10:01:36 AM
^^ Din contra randarea e f corecta, se si vede ca sunt lotizate pentru construit case.

Asta ca sa vezi cum e romanul, interpreteaza ce vrea el, cum vrea el si ce il intereseaza pe el.
"Prostia este eternă și invincibilă"

Harry

Pai da e corecta, in sensul ca nu apare niciun parc ci loturi pt case. Nu apar si case pt ca loturile alea le-au scos la vanzare.

kitsune

Quote from: SB76UFO on May 05, 2019, 11:53:59 AM
@Harry, daca imi spui ca, Kaufland-ul va avea acoperis verde te cred, pana atunci ....

N-ar fi primul, mai e și Lidl de la Delfinariu
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Harry

habemus kik, au la vanzare niste jeleuri nemtesti f bune


Harry

e frumos la noul Kaufland :D (more pics & video later)

8)