[CT] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Constanta

Started by Harry, December 18, 2013, 04:27:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry

Nu. Prioritare pentru dezvoltarea infrastructurii/utilitatilor sunt cartierele noi care au deja un grad de locuire foarte mare. Adica: palazu mare, compozitorilor, baba novac, constanta nord, mamaia nord si campus. Veterani mai are de asteptat.

probagigel

Quote from: Harry on May 29, 2014, 09:11:35 AM
Nu. Prioritare pentru dezvoltarea infrastructurii/utilitatilor sunt cartierele noi care au deja un grad de locuire foarte mare. Adica: palazu mare, compozitorilor, baba novac, constanta nord, mamaia nord si campus. Veterani mai are de asteptat.
Pacat... dar dupa cum spuneam, asta ar fi fost chiar ideal... sper totusi ca se va ocupa cineva si de acel cartier, in cativa ani. Iluminatul stradal inseamna totusi o investitie, ma refer aici la stalpi, transformatoare, definitivarea tramei stradale... Oricum, daca stii ceva sigur despre acel cartier, spune-mi si mie te rog, imi poti lasa mesaj pe privat, sunt foarte interesat de orice priveste acel cartier...

Harry


probagigel

Harry, multumesc mult pentru toate informatiile, raman dator cu o bere. :)

Harry


mirceaVRo

Harry stii ceva de pista pentru biciclete intre Constanta si Mangalia ? stiu ca se licita odata ...

Harry

nu am auzit niciodata de pista de biciclete Ct-Mangalia

Harry


În şedinţa de miercuri a Guvernului va figura pe ordinea de zi un proiect referitor la Constanţa: actualizarea domeniului public al municipiului. Graţie acestei hotărâri, susţin reprezentanţii Primăriei Constanţa, o serie de străzi din municipiu vor fi incluse într-un proiect de iluminat. Este vorba despre străzile Baba Novac, Compozitori, extindere Palazu, dar şi părţi din cartierele Palas şi Veterani.


SURSA

probagigel

^
Vesti bune in final despre Veterani... :)

Harry


Harry


Harry


dr4qul4

Arata superb. Cel putin pasarela navod ne arata ca inca mai sunt unii care si gandesc. Utila si estetica.
Vor putea trece si carucioarele pe ea? Sau e doar o impresie.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Harry

pe toate pot trece carucioarele, aici datorita spatiului s-a putut renunta la scari in favoarea rampelor

mirceaVRo

Replica de Ambarcatiune mi s-a parut ce mai reusita , ,,navodul,, mi se pare cea mai nereusita daca nu chiar urata dar inca n-am trecut sa o vad real  poate ma insel.