News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[CJ] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Cluj-Napoca

Started by Ionut, November 27, 2012, 05:04:30 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Azi dimineata aveam premarcaj pe Napoca cu evidentierea clara a celor doua benzi de circulatie si a pistei de bici. E aproape si marcajul final.
Se munceste UMB style si astazi.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

frunzeti

@StefanCelMare sau altcineva care a trecut prin zona aseara/azi ne poate spune ce se intampla cu trotuarele de langa McDonalds? Am vazut ca ieri le spargeau cu pick-hammer-ul si nu am inteles de ce. Oare largesc temporar iesirea de pe strada Arges?

csebi24

Am fost eu aseara, au scos stalpisorii de pe partea dreapta si o parte din bordura ( asta era la ora 20:00 aseara ) si au asfaltat cam tot toata zona de la cladirea aia hidoasa pana in fata la Mc. O sa trec si astazi pe acolo si vin cu update-uri daca sunt.


StefanCelMare

Greu de zis ce i-o apucat cu lucrul in zona asta.
Nu mi se pare ca se schimba ceva esențial.
Cred ca au spart doar pentru a coborâ trotuarul la nivel stradă.
Oi mai face poze si de la nivelul solului cand cobor.
Am pozat și hotelul monstruos.

(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

StefanCelMare

#1400
On another note, pe Tipografiei apar stâlpii!
Cât de reușiți... Discutabil, dar mai bine decât fără.
Mie nu mi se par răi, merge cu ce au făcut destul de OK.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Manodragon

Acolo in Piata Mihai Viteazul pe trotuarul reabilitat atunci cand ploua se faceau balti uriase care faceau imposibila circulatia pietonilor. Poate asta au dorit sa rezolve

StefanCelMare

Dacă te uiți, deja e iar baltă... :D
Deci habar nu am. Pare o lucrare grăbită sincer, posibil la cererea operatorilor economici din zonă.

dragos76

Din ce am observat în multe zone din oraș s-a intervenit cu lucrări de a coborî bordura la nivelul străzii la intersecții, la treceri de pietoni etc. Probabil aici au mai spălat niște bani și au mai și asfalta în plus tot trotuarul :)

klax187

Mi se pare din poze ca a disparut acel sant care era in mijlocul trotuarului.

csebi24

Ieri seara era tot acolo, nu era disparut. In seara asta am trecut cu masina pe acolo era mare forfota, nu stiu ce fac. Maine daca am timp trec pe acolo sa fac niste poze.

danny_cbu

In fiecare final de an RADP schimba asfaltul la trotuare in diverse zone, chiar unde nu era nevoie, doar pentru a cheltui tot bugetul alocat pe anul respectiv.
E un tip lucrare fara multa bataie de cap.
In acelasi timp, sunt destul strazi de pamant sau cu asfaltul praf prin oras.

florin74

Clar....
Bataie de joc. Astept de 10 ani sa asfalteze strazile pe unde stau - (in Europa), dupa un final apoteotic anul asta in primavara au aprobat lucrarile in CL pe 2 strazi, rezultatul efectiv pana in prezent 0 barat
Dar la reparat trotuare nu ii intrece nimeni.
Orasul de 5 stele... Ma apuca rasu/plansul cand aud asta...

StefanCelMare

Mai degrabă suspectez McDonald's si Mega ca au solicitat reabilitarea zonei, ca e drept că arăta cam a ghetou.
Sa nu exageram invers, nu zice nimeni ca nu e nevoie de asfalt in cartiere precum Europa, dar totuși pe zona centrală, Piata Agroalimentară Mihai Viteazu arată cel mai rău.
Nici măcar cu asfaltul ăsta nu se schimbă major ceva, dar pana la un proiect mai serios, e ok.

StefanCelMare

Pe altă idee, Diferit face tot pe centru Cluj.
Băieții pe care îi vedem la lucru pe Napoca / piata Blaga / Emil Isac probabil vor mai fi pe aici măcar vreo 2-3 ani.
Au de lucru, nu glumă.
https://zcj.ro/administratie/o-singura-firma-modernizeaza-tot-centrul-clujului-dupa-ferdinand-si-blaga-va-pune-mana-pe-kogalniceanu--207277.html