News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

ISS | The International Space Station

Started by Ionut, September 18, 2011, 09:29:20 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Earthchild


Anca_Emanuel

https://twitter.com/SpaceX/status/1265739654810091520
QuoteStanding down from launch today due to unfavorable weather in the flight path. Our next launch opportunity is Saturday, May 30 at 3:22 p.m. EDT, or 19:22 UTC
Anulat din cauza vremii. Următoarea dată ar fi sâmbătă ora 19:22 UTC.

cristi5

Foarte interesant ca specificatiile NASA pt sectorul privat (stie cineva unde le gasim?) au fost foarte generale, si asta a lasat mult loc de creativitate, cu rezultate gen spaceX etc. Iata un PPP reusit! Pana acum cel putin...

Oare nu puteau specifica "sa poata lansa pe orice vreme in afara de furtuna" ? Gen...

Pe de alta parte, pana pe Marte dureaza un an, nu conteaza cateva zile pierdute la lansare. Dar cat de dese or fi ferestele de oportunitate?

Ionut

Mai încercăm o data.
50% șanse cu vremea. Place your bets. :lol:


Ionut

Sunt GO! Vremea s-a îndreptat. 70% șanse pentru lansare azi.

TibiV

Au inceput alimentarea treptei 2... Data trecuta nu au ajuns pana aici...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Simt ca vor lansa.
La T-6 min trebuie să vadă iar vremea.

Ionut

Sper sa amerizeze și treapta 1. :D
Go Falcon!!!!!!!! Go Dragon!!!!!!!

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Harry


Ionut


bogdymol

Quote from: Ionut on May 30, 2020, 10:19:24 PM
Baaaaaai lanseaza!
3.30

Nu te grabi. Era 3:45 cand ai scris.

-3:30 ACUM
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele