[CJ] Ce-am mai vazut din mers in Cluj-Napoca

Started by ciprebbe, December 07, 2012, 01:28:16 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Manodragon

^ Mi-am adus aminte de un tabel dintr-un articol de mai demult (https://media9.ro/gherete-din-opt-statii-ctp-se-vor-desfiinta-in-2020-primele-dispar-in-martie/)
Multe dintre acestea au concesiunea expirata. Probabil o sa urmeze si ele. Se pare ca la Bucium este totusi o concesiune pana in 2030 :lolz:




Powered by API/PUM imgur uploader

GML

Bine, ca statia Clabucet arata mai OK . Ar fi mai fain cu ceva bancute in statie, nu numai asfalt.

RobertH

Parcul Feroviarilor - progres lucrari


MMarius

Piața Gării, apare ceva nou, să fie chioșc?

(poza din 22 iulie)


MMarius

^
Sunt multe locuri unde au rămas ghișee RATUC desființate, sper să se înlocuiască și acelea.

RobertH

Rethinking Somes- Lunca Somesului Mic (progres lucrari)


GIV

min 2:00 posibilitate viraj stanga de pe banda 1, mi se pare tare aiurea..

ijwtsh

La cum arata traficul azi (restrictionat din cauza Untoldului), sunt tare curios cum va fi cand se va inchide Motilor/Memo/21 Decembrie pentru metrou. O sa circule pe alte strazi masini cat si mai multe autobuze CTP. De neimaginat.

Manodragon

^Din prezentarile pentru metrou ale autoritatii locale (cred ca la studiul de mediu au precizat) reiese ca 21 Decembrie, Memo si Motilor o sa ramana accesibile pentru transportul in comun (prin si pe langa santier). Doar masinile personale o sa trebuiasca sa evite lucrarile de acolo.

RobertH

Rethinking Somes- Lunca Somesului Mic (progres lucrari)


klax187

S-au apucat de săpat pe Bolyai Janos. Fără poze, am văzut cu coada ochiului din mașina când am trecut pe langa Sora.


RobertH

Platoul Sala Sporturilor - update lucrari