Drumul Expres DEx Bacău-Piatra Neamț

Started by dan_c, March 04, 2019, 07:47:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

montaniardul

#120
Dupa opinia mea ar trebui ca (pe viitor) sa se prelungeasca acest drum expres de la Piatra Neamt la Targu Neamt. Asa se va crea o legatura continua a orasului Piatra Neamt cu A7 si A8.

Feri

Anunţ public privind decizia de emitere a acordului de mediu

Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere SA anunţă publicul interesat asupra deciziei de emitere a acordului de mediu pentru proiectul "Drum expres Bacău – Piatra Neamț", propus a fi amplasat în  județele Neamț și Bacău.

Proiectul acordului de mediu și informaţiile relevante pentru luarea deciziei pot fi consultate la sediul Agenției Naționale pentru Protecția Mediului din Splaiul Independenței, nr. 294, Sector 6, Bucureşti, în zilele de luni - joi, între orele 8.00–16.30 și vineri, între orele 8.00–14.00, precum şi la următoarea adresă de internet www.anpm.ro/Reglementari/Acordul de mediu/Drafturi acte reglementare.

Observaţiile/contestațiile publicului se primesc la sediul Agenției Naționale pentru Protecția Mediului din Splaiul Independenței, nr. 294, Sector 6, Bucureşti, în termen de 10 zile de la data publicării anunţului pe pagina de internet a autorităţii competente pentru protecţia mediului.


CNAIR

sillentium

QuoteConsiliul Tehnico Economic al Ministerului Transporturilor a avizat joi indicatorii necesari construcției Drumului Expres Bacău – Piatra Neamț, a anunțat ministrul Sorin Grindeanu. Pentru lansarea licitației (proiectare și execuție), urmează aprobarea la Ministerul Dezvoltării și apoi în Guvern.

economedia

ncb

Eu nu am gasit nicaieri daca a fost obtinut Acordul de Mediu

tom_sawyer

Nu a fost emis, dar e foarte aproape. Citește mai sus. Se așteaptă observațiile publicului și apoi se emite.