Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 30 Guests are viewing this topic.


udar


bogdymol

 :gj: sebba :jumpy:

Acuma ma apuc de ales poze... dar nu va asteptati la nu-stiu-ce. Sunt doar cateva poze simple facute de pe DN1/7.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

Ce oameni hodiniti avem printre noi  :D
Excelent
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Omul construieste aparate de zbor (din ce-mi dau seama), deci e normal sa fie un creativ cu capul in nori. :)
bogdymol, bune si pozele din DN7!

bogdymol

Cateva poze cu autostrada A1 in constructie intre Deva si Sibiu, facute de pe DN7/DN1 (sub fiecare poza e o mica descriere):


Pod Mures Simeria (Deva-Orastie) by bogdymol, on Flickr


A1 la vest de Orastie by bogdymol, on Flickr


Orastie-Sibiu lot 1 by bogdymol, on Flickr


Grinzi pregatite pe A1 la vest de Orastie by bogdymol, on Flickr


A1 la vest de Orastie by bogdymol, on Flickr


A1 la vest de Orastie by bogdymol, on Flickr


Statie Strabag by bogdymol, on Flickr


Descarcare arheologica lot 1 Orastie-Sibiu by bogdymol, on Flickr


Descarcare arheologica lot 1 Orastie-Sibiu by bogdymol, on Flickr
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Si cateva de pe A1 Centura Sibiu (a se vedea si aici acele spatii lasate pentru situatii de urgenta):


A1 Centura Sibiu by bogdymol, on Flickr


A1 Centura Sibiu by bogdymol, on Flickr


A1 Centura Sibiu by bogdymol, on Flickr


A1 Centura Sibiu by bogdymol, on Flickr


A1 Centura Sibiu by bogdymol, on Flickr


A1 Centura Sibiu by bogdymol, on Flickr
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Quote from: bogdymol on August 08, 2012, 05:25:24 PM
Traversarea Sebeș-ului: 1h30m

Norocosule!!! Eu am stat si 3 ore si coada era pe aici  :rant:

Multumiri pentru poze, mai ales cele de la Acilu, unde ai deviat putin de pe DN pentru poze!  :cheers:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

mahora


Ionut

Multumesc frumos bogdymol pentru update, foarte faine pozele!

Din asta


se vede ca mai au mult totusi la viaduct, sunt inca pile la nivelul solului...

Ionut

Merci mahora de link, pun eu pozele:








sebba

Ma bucur ca v-am descretit putin fruntile! :)

@Ionut - din pacate nu ma pot lauda cu constructia de aparate de zbor. Am fost implicat in asa ceva, recunosc, dar m-am lasat. Acum construiesc masini de frezat CNC. :)

@ciprebbe - chiar sunt obosit acum, altfel poate as mai fi continuat cu 2-3 strofe :D

@bogdymol - multumesc ptr aprecieri si mai ales ptr poze ;)
Sailing away! S/Y Haimana