News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.


NGC

#20086
Pare a fi in zona unui podet inainte de viaduct, deci poate e vorba de zona cu crapaturi.

cutter

Am primit astăzi cîteva răspunsuri de la CNADNR la întrebări legate de autostrada Lugoj-Deva, în special, de tunelele forate care trebuie licitate separat. Le găsiți aici:
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=100.msg65694#msg65694

Lvs_tm

Cocalarul asta se filmeaza cum merge pe contrasens pe A1, ba mai mult e si mandru de asta.

https://www.facebook.com/video.php?v=321892634673653

Sper ca Politia Romana sa se sesizeze si sa ramana fara carnet.

NGC

#20089
Quote from: cutter on January 20, 2015, 06:44:14 PM
Am primit astăzi cîteva răspunsuri de la CNADNR la întrebări legate de autostrada Lugoj-Deva, în special, de tunelele forate care trebuie licitate separat. Le găsiți aici:
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=100.msg65694#msg65694
^^^


De ce se ocupa "antreprenorul lotului 2" de proiectare, din moment ce va fi o achizitie publica separata? Pe ce bani face proiectul?

alba1


OIL1

Quote from: stangabriel on January 20, 2015, 03:20:08 PM

,,Frecvenţa degradărilor este determinată de vechimea îmbrăcăminţii asfaltice, a condiţiilor meteo specifice sezonului rece, cât şi a traficului greu prin dirijarea acestuia spre şi dinspre autostrada A1. Din acest motiv CNADNR a solicitat anteprenorului să menţină o echipă permanentă pentru reparaţiile curente necesare asigurării traficului, ultimele reparaţii realizându-se în cursul zilei de 16 ianuarie. Echipa de intervenţie va acţiona în continuare până la intrarea în reabilitare a căii de pod, atunci cand normele tehnice în vigoare permit execuţia de lucrări, respectiv luna martie 2015"

Confirma cineva?

Am trecut eu azi pe acel pod. Pot spune ca nu mai rupi masina. In urma cu cateva saptamani era sub orice critica. S-a carpit ceva intre timp dar tot nu-i cum ar trebui sa  fie.

adiarc

Vechimea îmbrăcăminții asfaltice ?Tare?..f.tare
O vechimea venerabila ....de ...zece zile la prima apariție a crăpături.... :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

atentie...sa nu confundati problemele.

Una e podul peste Mures, de langa Soimus, pe DN, care face legatura intre DN 7 si sensul giratoriu de intrare pe A1 la Deva. Acolo se fac reparatii de ani de zile. Iarna asta s-a escaladat totul...mai ales si când s-au intors italienii acasa, si din cauza gropilor coada ajungea pana pe autostrada.

Si alta e problema fisurii de pe lotul 3 de autosrada, lotul Imbecilo. (demult nu le-am mai zis asa).
Drumurile noastre POATE;

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

La aceasta ora , chiar acum este un reportaj interesant legat de faimoasa crăpătura la TVR1 , pe Biziday.
Au introdus o camera GoPro in crăpătura si este f tare cum se vede...in plus bagi liniștit mâinile in crăpătura plus ca se rup deja bucăți măricele din ea....a amintit si de articolul bine fundamentat a lui Mihai CRACIUN de pe Contributors , legat de acea problema..si a făcut un soi de simulare....
Concluzie....ceea ce am spus de nenumărate ori si anume faptul ca este IMPOSIBIL ca aceea autostrada sa stea la loc cu actuala soluție tehnologică
M-a bucur ca pozele mele de zilele trecute au alertat mass media
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


anacronox

this just in, proaspat de pe teren
UMB a inceput lucrul pe 19 la autostrada iar. In Branisca au iesit localnicii sa protesteze pentru ca vor fi demolate niste case si pentru ca drumurile au fost distruse. Localnicii nu mai permit accesul utilajelor UMB pe autostrada

adiarc

#20098
aceasta poza este cat se poate de sugestiva...probabil acum a depasit 5 cm latime

sursa - Turnul Sfatului



cum spuneam in trecut...sper ca CNADNR isi pregateste dosarul pt instanta , pt ca acolo trebuie o noua licitatie pt consolidarea zonei , iar valoarea garantiei depuse de Salini-Imbecilio , nu acopera nici pe departe valoarea lucrarilor

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

Poze si filmare scurta:

http://adevarul.ro/locale/hunedoara/video-autostrada-lugoj-deva-lucreaza-nou-loturile-trei-patru-avansat-proiectul-ultimele-luni-1_54be9ae0448e03c0fdca12e8/index.html

Autostrada Lugoj – Deva se află în şantier pe tronsoanele trei şi patru din primăvara anului trecut. Lucrările au fost oprite în luna decembrie, pe durata sărbătorilor şi în zilele în care vremea nu a permis continuarea proiectului, însă în prezent constructorii au revenit pe şantier, pe ambele tronsoane care tranzitează judeţul Hunedoara.