News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 25 Guests are viewing this topic.

jalemare

,,Doresc ca până la sfârșitul anului eu, personal, prin prietenii mei din străinatate, să construim sau măcar să începem o autostradă de la Nădlac şi autostrada să se vadă funcționând, iar pentru asta îmi doresc Ministerul Transporturilor.", a spus Dan Diaconescu la Digi24.
a promis ca revine curand cu precizari importante referitoare la constructia tronsonului Sibiu-Pitesti.
ziceati ca nu se poate mai rau?!  :lol: :lol: :lol:

stangabriel

Macar va fi o autostrada senzationala,socanta,in direct....scuze offtopic.

dorel

Deci inteleg ca DD inca nu stie ca s-au construit portiuni mari de autostrada si cateva sectiuni sunt in lucru intre Sibiu si Nadlac ? Asta e umpic mai morun chiar decat celalalt Dan. Cred ca ar trebui un thread special pe forum : bazaconiile retarzilor care apar la TV.

delacroix


Danny550394

Quote from: dorum on June 05, 2014, 03:55:11 PM
Am downloadat documentatia pt Nadlac-Arad lot2... astia sunt dementi... au scanat documentele tiparite, cred eu, si le-au facut PDF-uri
Nu reusesc sa gasesc expertiza facuta pt a se vedea ce trebuie refacut...

Mai caut...

Exista:
Plan de situatie.pdf, Profil longitudinal.pdf si Profile transversale curente.pdf
care prezinta situatia in August 2013.
Restul este tot proiectul Alpine scanat fila cu fila. :lol:

Archi

#15905
Poze de azi la Sanovita:

Terasamentele evolueaza si pare ca in aceasta zona nu peste mult timp ar trebui sa apara balast stabilizat.
+ S-au inceput lucrarile la taluzari.
















simotm

Si la unguri se avanseaza, cel putin la capatul autostrazii actuale, dinspre granita cu Ro.....poze mai tarziu

adiarc

in continuare restul pozelor cu lotul Impregilo , intre nodul Apoldu de Jos si Cunta
nu s-a mai facut mare lucru...s-a pus balastul + emulsia pe spatiul dintre sensuri si se lucreaza anemic la poduri ,la rosturile de dilatatie
in mare mai lipseste doar str de uzura , marcaje si semnele de circulatie , dar se lucreaza la turatie minima....oricum , in 2 luni de forta se poate termina aceasta portiune




















"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

pasaj aferent DC Apoldu de Jos-Sangatin

























"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

in zona Miercurea SB , in zona panourilor fotovoltaice a aparut o gramada de pamant...probabil aduc si aici de la Aciliu







avem si o portiune de cativa km cu str de uzura...dar acesta este de anul trecut

[/img]

inainte de tunelul peste Cf...au decupat str de uzura..poate n-a dat bine la analize...aceasta decupare este tot de anul trecut



[/img]
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

peste tunelul Cf





in zona Cunta sunt ceva probleme cu alunecari de teren...nimic de speriat













aici au inceput sa toarne si rigolele de scurgere







cam asta ar fii
o seara faina
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

Multumim de poze. Deci primul angajament de 15 iunie pica,dar de ce sa se grabeasca daca abia la iarna termina tot...asta e,macar atunci sa fie,daca si vremea tine cu ei,va ajuta  mult traficul de tranzit.

adiarc

in locul lor n-as prea lungi-o cu str de uzura...vremea e schimbatoare......ca sa vezi....ce noutate  :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

In urma controalelor si rapoartelor imi aduc aminte ca au gresit multe elemente,imi pare bine ca repara. Va fi incredibil sa faci aprox o ora de la Sibiu la Deva in Siguranta.

Asteptam UMB-ul sa fie la inaltime si sa termine lotul lor anul viitor. Ar fi tare sa pune indicator de centura a cimitirului  O:-)

alecu26

Quote from: simotm on June 05, 2014, 07:46:44 PM
Si la unguri se avanseaza, cel putin la capatul autostrazii actuale, dinspre granita cu Ro.....poze mai tarziu

deci când am putea sa speram ca putem merge pana la bazin la Szeged cu autostrada continua de dinainte de Lugoj??? Sa zicem primavara lui 2015? undeva in aprilie?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).