News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 22 Guests are viewing this topic.

Redox

Florin, poti sa detaliezi te rog? Nu inteleg care este legatura. Merci.

florin74

E ultimul anunt publicat azi pe SEAP al CNADNR. Faceam un pic haz de necaz, ca asta ne-a mai ramas  :)

cutter

Quote from: daniel_avram on June 02, 2014, 11:24:10 AM
Pentru cine e interesat aveti aici revizuire SF Sibiu-Pitesti

https://drive.google.com/file/d/0B2EEQQPznVuGWW9nQV9zemJ3YzQ/edit?usp=sharing

Mulțumim, daniel_avram!

Pare că lipsește "Raportul de Analiză GAP realizat în 2013 de JASPERS" din documentația publicată de CNADNR. Se face referire în multiple rînduri la acesta în caietul de sarcini specificîndu-se că JASPERS a propus anumite alternative de traseu care să implice mai puține traversării de albii, printre altele.

Redox

Merci Florin :)
De asemenea multumesc daniel_avram, sper sa am putin timp deseara sa ma uit si eu peste documente.

davyl

#15814
Quote from: athosga on June 02, 2014, 01:22:54 PM
Quote from: davyl on June 02, 2014, 09:49:56 AM
Superb update! Multumim sursei secrete! Sunt vesti bune si daca trag tare, poate termina in acelasi timp cu M43, care e programata sa fie gata in septembrie 2014.

Din cate stiu eu, de o vreme nu se mai zice septembrie, ci noiembrie.
Atunci noiembrie 2014 daca m-am inselat eu, dar ar fi grozav sa fie noiembrie 2014 si la noi si la ei  :D. Plus ca ar fi minunat sa fie gata intreg tronsonul pana la Izvin. Izvin-Sanovita nu visez, ca visez prea mult si cu ochii deschisi prea tare  :lol:.

Off... ca nu mai apare in SEAP tronsonul 2 Pecica-Arad... Ce tot fac acolo de nu-l publica?

iuli

Probabil îl redactează. Le-o fi expirat licența de MS Office și nu îl pot redacta. Tare dubioasă amânarea asta până la Sf. Așteaptă.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

nicolaem

Quote from: daniel_avram on June 02, 2014, 11:24:10 AM
Pentru cine e interesat aveti aici revizuire SF Sibiu-Pitesti

https://drive.google.com/file/d/0B2EEQQPznVuGWW9nQV9zemJ3YzQ/edit?usp=sharing

In CONTRACT REVIZUIRE SF SIBIU-PITESTI.pdf, vad ca e pastrat traseul vechi ( Curtea de arges, Racovita...)

Stie cineva ce e cu Anexa 5 la Caietul de sarcini Harti ilustrative unde apare traseu prin RMV (Aut. Ramnicu Valcea - Pitesti.pptx;Aut. Boita - Ramnicu Valcea.pptx)

In contractul de revizuire nu apare nimic despre acea anexa. Sau e doar informativa si ingrosat drumul principal actual?



daniel_avram

Am uitat sa mentionez un lucru, la dezarhivare a dat fail la un singur fisier si anume SF Sibiu Pitesti\VOL 11 MUTARI PROTEJARI INSTALATII\11.4 TELECOMUNICATII\PIESE DESENATE\PIESE DESENATE.pdf nu am avut ce sa ii fac.

Danny550394

Quote from: nicolaem on June 02, 2014, 04:02:16 PM

In contractul de revizuire nu apare nimic despre acea anexa. Sau e doar informativa si ingrosat drumul principal actual?

Verifica aici:
.....\SF Sibiu Pitesti\SF Sibiu Pitesti\SF Sibiu Pitesti\VOL 2 PIESE DESENATE\VOL 2.1 LUCRARI DE DRUM KM 0+000 - KM 40+200\Planuri situatie
.....\SF Sibiu Pitesti\SF Sibiu Pitesti\SF Sibiu Pitesti\VOL 2 PIESE DESENATE\VOL 2.1 LUCRARI DE DRUM KM 40+200 - KM 78+500\Planuri de situatie
.....\SF Sibiu Pitesti\SF Sibiu Pitesti\SF Sibiu Pitesti\VOL 2 PIESE DESENATE\VOL 2.1 LUCRARI DE DRUM KM 78+500 - KM 116+640\Planuri situatie
Gasesti doua JPG-uri pentru fiacare dintre cele 3 tronsoane.
Se pastreaza vechiul traseu dar probabil vroiau sa ilustreze ce traseu inlocuieste .... ???

Ionut

Poate se îndura cineva de noi si pune hartile aici direct pe forum. Multumesc frumos!

alecu26

apropo de licitatii pentru SF_uri....daca tot aveti atat de mult timp:

pentru acele multe, multe SF-uri licitate acu cateva saptamani, nu se gasesc acolo si ceva variante deja propuse/preexistente de la SPF-uri sau SF-uri existente?

Am putea vedea in ce ape ne scaldam.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

delacroix

#15821
Care hartii? SF-ul vechi12 volume), stupida anexa 5 sau povestile pdf-iste?
Si mi-am amintit( merci @alecu26): nu ar fi buna o sinteza a SF-urilor existente pe "A in Ro, planuri si proiecte"?

adiarc

Adi , a-ti mai miscat ceva din cauza ploilor din ultima vreme ?
Multumesc.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


dorum