News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 64 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

Este bine, dar totusi, nu cred ca se va incepe ceva prin 2015, asa cum se promitea.
PS: Adi, ce mai sti de lotul 3 Impregillo?

florin74

#15766
In cea mai optimista varianta, se semneaza contractul in octombrie - noiembrie, se realizeaza  la inceput SF-ul pe bucatile  Sibiu-Boita, Pitesti- Curtea de Arges,  pana in primavara 2015, se da drumul la licitatie, si in dulcele stil romanesc, pe la inceputul lui 2016 se semneaza contractele cu constructOrii. Pentru Curtea de Arges -Boita as mai pune un 6 luni in plus.

adiarc

mai sa fie...a trecut si vineri....cand SIGUR trebuia sa apara in Seap , Nadlac-Arad
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

daniel_avram

As lua de pe seap documentatia pentru Pitesti-Sibiu dar totusi sunt 112 arhive daca e cazul o voi lua pana atunci astept Nadlac-Arad si intretimp am luat documentatia pentru Revizuirea Studiului de Fezabilitate pentru Autostrada de Centura Bucuresti Nord pentru cine doreste aveti link aici https://drive.google.com/file/d/0B2EEQQPznVuGZTIxS3BKOU96bDA/edit?usp=sharing

nenea_hartia

@daniel_avram: mulțumesc mult!

Din când în când, acolo unde documentațiile nu sunt foarte stufoase, îi rog și pe ceilalți care pot intra pe SEAP să repete gestul lui @daniel_avram :).

geotheo87

#15770
^ Ma scuzi dar mai ai si de la alte drumuri/ autostrazi linkuri dintre acestea?

daniel_avram

#15771
^
Am mai avut de la Sebes-Turda dar nu cred ca le mai am dar lasa ca ma pun pe treaba si le iau pe toate zilele astea cele care au fost puse in ultima vreme si astept cu nerabdare Nadlac-Arad.

Ionut

Am o singura rugaminte: sa puneti documentatiile/ce luati pe thread-urile corespunzatoare. Toate autostrazile au thread-uri dedicate. Multumesc mult! :cheers:

rin tin tin

#15773
Quote
Eu nu inteleg, daca contractul iti da voie sa proiectezi 6 luni, e un termen maximal ptr un grad mare de dificultate al autostrazii, cu lucrari de arta, poduri, tuneluri, nu ptr parfumul de autostrada constatat foarte plastic de Ionut. Eu zic ca proiectarea trebuia terminata demult, sau macar pe parti cum bine zicea Alecu26.

Nu uitati ca  declaratia de proiectare si proiectul tehnic tb aprobate de catre cte  cnadnr.- lui. Poate este gata de mult dar nu este inca aprobat.

sursasecreta

Mini-update A1 Pecica-Arad (lot Astaldi).
Avem balast stabilizat si asfalt de la final lot Alpine si pana la DJ Pecica-Peregu Mic.



Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

adiarc

poti sa ne spui cam cat la suta din intregul lot Astaldi-MB are asfalt sau balast ?
Multumesc.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dorum

parerea mea e ca sunt in jur de 25%...in diferite stadii

igorashu

Quote from: florin74 on May 31, 2014, 02:52:28 PM
Revizuire/Actualizare SF Pitesti- Sibiu  :) :) :)
Există posibilitatea tehnică să se revizuiască traseul prin Rm. Vâlcea astfel încât să îngroape proiectul?
Știu c-ar fi o idioțenie, dar nu le-aș subestima prostia.

florin74

#15778
La ce am auzit in ultimul an de la Sova&Ponta nu ar fi exclus, dar foarte putin probabil. Sunt o gramada de incoveniente (Parcul National Cozia in principal, dar si altele de natura tehnica), si nu stiu care proiectant si-ar risca renumele cu o asemenea tampenie.

igorashu

Știu că frizează paranoia, dar dacă au de gând să umfle costul proiectului astfel încât să devină nefezabil și să-l amâne până se termină Comarnic-Brașov...