News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 22 Guests are viewing this topic.

mishu77

Din DN6 am vazut si eu astazi miscare destul de mare undeva dupa Recas catre Lugoj , pana la Sustra oricum. Erau asa ochimetric din DN in jur de 10 - 15 camioane pe acolo.


madsnowman

wow! super poze, super vesti! se lucreaza pe langa viaduct, in sfarsit!  :D

davyl

#15558
Superbe poze! Multumim! In sfarsit, ceva palpabil!  :D

Si cred ca mobilizarea din ultima perioada are sigur legatura cu ultima filmare a lui eurocopter. Cum s-a mai spus, filmele ajung de fiecare data unde trebuie, foarte sus.  :gj:

Tavi

Adi, la ce poze ai pus, esti mai mare decat basculanta ta (la figurat, bineinteles)! :cheers:  :cheers: :cheers:

msamoila

#15560
Intr-un fel sau altul se lucreaza in stilul romanesc..dormim la inceput si hei-rup la sfarsit...si punem parapetii dupa ce am dat autostrada in folosinta... Si eu care credeam ca imi va pare rau ca nu vin de Craciun cu masina acasa...desi va fi autostrada... :))
Multumesc tuturor colegilor de forum care pun poze, filmulete si ii tin "sub observatie" pe stimabili. Se pare ca presiunea e singura solutie ca lucrurile sa mearga cum trebuie... :((

gdaniel

Mi s-a parut mie ca am vazut ceva negru la capatul viaductului dinspre sebes (pe sensul Sebes-Sibiu) sambata trecuta dupaamiaza cand treceam prin zona... era primul strat de asfalt :)

Ionut

Quote from: gdaniel on May 23, 2014, 11:59:46 AM
Mi s-a parut mie ca am vazut ceva negru la capatul viaductului dinspre sebes

^ Te referi la zona Aciliu? Posibil sa fie balast stabilizat, nimic mai mult.
Dupa balast vine binder-ul (asfalt) si apoi stratul de uzura (asfaltul pe care se circula efectiv).

dorum

capatul viaductului Aciliu dinspre Sebes pe sensul Sebes-Sibiu e cel din ultima poza postata de tine Ionut...si, da, se asfalteaza...

gdaniel

Pai acum ca am vazut ultima poza mi-am dat seama. Sambata trecuta arata sensul Sebes-Sibiu asa de lucios cum e acum in ultima poza sensul Sibiu-Sebes.



Ionut

^ Atentie la site-ul asta. Nu e tocmai de incredere mereu. Plus ca legat de prima stire am vorbit/s-a pus deja acum cateva zile, parca am pus chiar eu. Iar cea de-a doua este offtopic. Intr-o alta ordine de idei, bine ai venit pe forum! :cheers:

adirt69_70

De azi dimineata se trece peste viaduct se muta pamantul .cu parere de rau ca nu am facut poze am plecat in graba si am uitat telefonul acasa revin maine cu poze o zi buna


Archi