News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 19 Guests are viewing this topic.


Zimox

Felicitari celor care se implica activ si ''personal'' ...''emotional'' in acest proiect, vreau sa va intreb  ''Se merita acest DEZASTRU ecologic ''? pt 16Km de autostrada si dc nu au ocolit acel DEAL sau sa faca TUNEL?!Pentru ca avem Un guvern ''LASATOR'' si face ceva doar cand e ''CAMPanie ELETECTorala''? ...RUSINE NOUA!!!
!

bond

^ vezi că nu ești pe SSC  :p mai ușor cu rușinea
----
în seara asta pe la 23 erau reflectoare la capătul viaductului dinspre apoldu. să îndrăznesc să zic că lucrează și sâmbătă noaptea?
(nu m-am apropiat că eram pe fugă)

Archi

Sunt puse ca sa para seriosi  ;)  :lol:

alin_simeriaveche

iachi, archi, mariansb, multumim de poze. frumoase toate

Ionut

Aici e zona nodului Apoldu, da?


I-ai vazut cumva la munca? Ai intrat pe segmentul Cunta-Apoldu sau doar putin prin nod? Daca ai informatii cum este segmentul Cunta-Apoldu ar fi super. Ar trebui sa il termine in curand. Stie cineva daca poate sustine traficul acel DJ din Apoldu care face legatura cu DN1/7? Ma refer la trafic de autostrada. Sau poate ca vor sa dea totul gata in noiembrie... Merci de poze!

user201

Mersi tuturor pentru poze.
Mă bucur să văd progrese pe toate loturile.
Legat de soluția aleasă pe lotul 3 Sibiu-Deva, având în vedere că s-au prins în sfârșit că debleele alea nu țin, cred că era cea mai ieftină și rapidă.
Un simplu tunel risca să nu reziste alunecărilor și să se prăbușească la un moment dat, iar alternativa cred că era foarte scumpă și înceată ca timp de execuție. Norocul nostru că în Transilvania mai greu oprești vegetația să nu crească decât să o faci să crească, prin urmare anul viitor pe vremea aceasta cred că totul va fi verde pe unde se fac lucrările ample de excavație, presupunând că se termină lotul complet în 2014.

Stefan Tudor

Propunere: Daca tot suntem atat de ingrijorati de dezastrul ecologic, eu propun sa luam legatura cu primaria orasului Saliste si sa le propunem o actiune de plantare de pomi in zona "rasa" la anu in primavara, cand o sa fie, sa speram, definitivate lucrarile la A1! Eventual si cu cei de la ocolul silvic! si sa punem in presa actiunea ... ca sa stie lumea cui apartin meritele! eu as incerca sa contribui cu prezenta, avand in vedere ca locuiesc in germania!

FRS

Nu recomand nimanui sa circule pe drumul Apoldu de Jos - Miercurea Sibiului. Nu ca ar fi total impracticabil, dar e prost in comparatie cu DN1. Chiar daca s-ar asfalta portiunea asta de drum, tot nu as recomanda circulatia pe ea, nici macar pentru masini mici.
Legat de mobilizarea Impregilo pe portiunea cu probleme, sa stiti ca erau la munca baietii. Aproape 10 excavatoare, si masini de carat pamantul, nu stiu... oricum multe.

Archi

Dar drumul dintre Saliste si Apoldu de jos prin Amnas cum se prezinta? Am inteles mai demult ca este pietruit, chiar si asa o masina mica ar putea circula cu 30-40? Sunt drumuri pietruite unde este posibil  ;)

Danny550394

Quote from: Archi on May 11, 2014, 01:55:30 PM
Dar drumul dintre Saliste si Apoldu de jos prin Amnas cum se prezinta? Am inteles mai demult ca este pietruit, chiar si asa o masina mica ar putea circula cu 30-40? Sunt drumuri pietruite unde este posibil  ;)

Nu vrei sa stii. E praf. https://www.google.com/maps/place/S%C4%83li%C8%99te+557225/@45.83791,23.904403,3a,75y,151.9h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1sSaPPk6R9EW547pKtimzZ9g!2e0!4m2!3m1!1s0x474c40886457acd3:0x7d141e92a81c0757

stangabriel

Faine poze. Dupa cum arata in poze,fata de cum a lucrat pana acum,Imposibilio baga tare. E ciudat,de ce inca nu au venit  utilajele de Deep-mixing.

alin_simeriaveche

#15327
acelea mai pe la toamna. de la 1 noiembrie. sau nu...cred ca o sa le expuna langa acele utilaje de facut tunel si se va pune o pancarda EXPOZIȚIE sau cine stie DE VANZARE

dorum

Tm - Lugoj lot 2, 11.05.2014

TS lucreaza si duminica, in ritmul lor.... nu ceva fantastic insa nici slabut:

































dorum

Lugoj - Deva lot2 11.05.2014

Salini - Impregilo inca nu si-a dat drumul :)