News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 62 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

Multumesc Archi si adiarc. Poze frumoase. Abea astept adi sa vad poze de la mega debleu

Pellady

#15136
Quote from: dorum on May 03, 2014, 08:38:10 AM
Asta va insemna degajarea in proportie de 75% a DN7 Arad-Deva si aglomerarea pana la sufocare a DN68A Dumbrava - Ilia pana la finalizarea celor 2 loturi (lot2 si 3)... va fi un infern sa circuli in zona Faget-Margina si in zona Cosevita-Ohaba-Dobra, pt ca vor fi camioanele Teloxim/Salini si traficul preluat de pe DN7... Dar eu m-as bucura sa circul si asa 1 an, la gandul ca vom avea intr-un final A1 continua pana la Sibiu...  O:-)

Quote from: grig73 on May 03, 2014, 09:46:46 AM
Nici nu vreau sa imi imaginez ce va fi in Sacamas in varianta in care Lot 3 nu va fi gata.Tot traficul de la Timisoara va fi mutat prin Ilia ceea ce va face ca acolo sa apara un nou Sebes.
Parerea mea e ca ar trebui ca lotul 3 sa fie gata cel putin pe distanta Ilia-Dobra .

Sa termine macar Sanovita - Izvin si Arad - Nadlac ca solutii se vor gasi atunci. De la nodul Simeria ar fii o varianta pe Hateg - Caransebes - Lugoj. Drumul acesta este intr-o conditie excelenta (mai ales tinand cont de faptul ca exista centuri ocolitoare ale oraselor Caransebes si Lugoj) si chiar daca este putin mai lung, ca timp si consum nu prea exista diferenta.

adiarc

si eu sunt f curios sa vad ce e acolo la Aciliu...
Altfel pt o asemenea solutie tehnica , eu i-as condamna la puscarie pe proiectanti Imbecilio , dar si pe cei de la Agentia de Prot Mediului care au autorizat o asemenea solutie criminala la adresa mediului......
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

iuli

Eu i-aş băga la pușcărie și pe cei care au făcut SF-ul, DIWI dacă nu mă înșel. Dacă era în SF ca soluție tunel se licita pe altă sumă și era gata de mult.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

montaniardul

^Sper ca intamplarea asta sa le fie invatatura de minte pentru buna derulare a proiectelor de infrastructura ce vor urma. Si nu e normal ca nimeni sa nu fie tras la raspundere.

adiarc

Quote from: iuli on May 04, 2014, 12:38:35 PM
Eu i-aş băga la pușcărie și pe cei care au făcut SF-ul, DIWI dacă nu mă înșel. Dacă era în SF ca soluție tunel se licita pe altă sumă și era gata de mult.
cu siguranta isi merita si ei , locul lor , acolo  :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dorum

#15141
Evolutie a lucrarilor la Sanovita 1Mar - 1Mai









PS: de acum incolo, promit sa fac pozele din aceeasi pozitie si cu aceleasi setari....multam Archi pt ultima poza....o postez acum sa se vada ce e facut pana in 1 Mai, dar o voi inlocui zilele urmatoare cu o poza facuta din acelasi loc ca si primele... si imi doresc cat mai repede posibil sa fac si ultima poza cu autostrada GATA :)

alin_simeriaveche

Evolutie spectaculoasa pe acest lot. Tot asa putem spune si despre UMB. La categoria ,,evolutia in ritmul melcului" se incadreaza Teloxim si Salini iar Impregilo la categoria ,,involuție".

PS: am gasit un link despre lotul 4 Orastie Sibiu
http://www.turnulsfatului.ro/25352/finalizarea-lucrarilor-la-lotul-iv-al-autostrazii-orastie-%E2%80%93-sibiu-amanata-cu-cel-putin-o-luna.html

dorum

lasa-i mai sa proiecteze, ca au ce proiecta :)
vedem pe urma!
:cheers:

Archi

@Dorum

Eu deja am patratelul meu din plasa de pe marginea pasajului unde pun camera :D

alin_simeriaveche

Quote from: dorum on May 04, 2014, 08:23:21 PM
lasa-i mai sa proiecteze, ca au ce proiecta :)
vedem pe urma!
:cheers:
Impregilo tot proiecteaza dar nu ii iese nimic. Ce proiecteaza azi, peste o luna se modifica

Quest

Quote from: dorum on May 04, 2014, 07:49:17 PM
Evolutie a lucrarilor la Sanovita 1Mar - 1Mai

... de acum incolo, promit sa fac pozele din aceeasi pozitie si cu aceleasi setari....

Gand la gand, Dorum :)
Cel putin la supratrecerea de la Sanovita ai o pozitie perfecta ptr o succesiune de cadre frumoase, asa cum ai facut anul trecut ptr evolutia lucrarilor la A6. Aici iti poti lua de ex. ca reper fix si sa-l plasezi intotdeauna in coltul extrem dreapta sus al cadrului unul dintre cei 3 stilpi de comunicatii de la Lucaretz. Iti spune Archi ce ochi de plasa foloseste el :) pastrezi acelasi zoom si vei avea cadrari identice.
Common sense will get you far !

rocklee

#15147
am tras o fuga pe lotul umb-ului :) ...acuma am sosit acasa sunt plin de noroi si ceva vesti si ceva imagini dar nu prea inpresionante  :-[....la mintia bejan statia de asfalt e tot acolo ...dar am vazut ca siau delimitat locul unde o amplaseaza ...si au turnat ceva betoane .....






Archi

Patratelul meu ii in coltul dreapta jos, chiar cel din colt (dar mai sus de balustrada), in poza mereu pun zoom pana apare ultimul marcaj doar pe jumatate in poza, iar locul unde autostrada strabate dealul chiar in centrul fotografiei  ;) 

Un exemplu de poze identice:

2 Aprilie


5 Aprilie

rocklee

archi cred ca din acelasi patratel am tras si eu imaginile acestea miercuri 30 aprilie ...