News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 27 Guests are viewing this topic.

Deutschländer

^Chiar e timpul sa se apuca cineva de LD2. E si pentru cai mai frumos sa se duc prin umbra de tunel si fara panta prea mare.

Dar in serios: Cred ca ar fi cazul cineva de la DRDP sa mai scoate 500 EUR pentru un set de semne care interzice acces cu cai si tractorase.

rocklee




PlayStation

Daca si in timpul constructiei arata bine, cum o arata cand o fi gata
+1 @rocklee

rocklee

Daca sar face langa viaduct p parcarede scurta durat ar fi fabulos ...
Imaginile din prejur sunt de Poveste... :o 8)

PlayStation

@rocklee ar fi frumos, francezii si-au facut la viaductul Millau

Ionut

Se poate dezvolta în zona Boița o mica "industrie". Dacă e cap. Vom avea și nodul cu A13 în apropiere... probabil terenurile în zona se vor umple usor-usor de facilitati turistice.

danutzu_1069

@Ionut, pe valea Talmacel deja sunt o gramada de pensiuni..

gruiarew

#55104
Am și eu pe sensul spre Timișoara:



Tot de ieri. Ca să bag de vină:  în câteva curbe era nisip și piatră rămasă pe carosabil. Sper că au curățat-o.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

adrian sibiu

Danutzu_1069 sunt doar 3 dar pe Valea Sadului care este foarte aproape de Valea Talamcelului sunt foarte multe și de acum încolo probabil că vor aparea o multime de pensiuni .

alexV

In 15 minute se parcurce acum golul de autostrada langa Lugoj, da? Pe asfalt decent, cu risc minim de blocaje.

Neaga si Stefan Ionita tot nu sunt convinsi de investitie.

gruiarew

Eu am stat. Se lucra la acostamente.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

bbk

Ieri au tăiat iarba si au curățat copacii.


JohannDB

              @ gruiarew, mă bucură imaginile tale; văd un termen asumat și îndeplinit..... Bucuria mea este și mai mare deoarece s-a "eliberat" Valea Mureșului....   :gj:  ...... În ultimele două luni am trecut pe "vale" numai cu "lucruri mărunte" de peste 35 m lungime și-am făcut scurtă la limbă anunțând permanent, prin stație, colegii că am nevoie de curbele libere. Mâine, când trec iar pe vale, o s-o "domnesc"...... Iar la-ntoarcere de la Nădlac o să "savurez" sectorul Coșava - Coșevița pe fiecare kilometru !
              Arată bine, deși în Coșava se văd petece la asfaltul nou de aici, și rămâne să vedem când apare primul kamikaze (sper să nu apară deloc), generator de vreo trozneală, pe zona asta...........
              Să aveți drumuri bune și nu alergați mai repede decât îngerul vostru păzitor ! Cu sănătate !!