News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 41 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

@zuma80,  ia fa un efort si citeste link-urile puse un pic mai sus, si fa-ne un rezumat...

mirceaeliade

Ar fi culmea ironiei daca cumva contestatia Rizzani de Eccher duce la evaluarea ofertei peste cea a Chinezilor.  S-au cacanat pe ei sa evite sa dea contratul chinezilor aproape un an intreg can altii care i-au desalificat ar putea sa ii fi depasit.

rocklee

#54167
ma bucur pentru tunelurile de la holdea ca sa ajuns la o intelegere cu salini ...insfarsit rasare si soarele pe strada mea  O:-) ...o sa ies la pensie si o sa am de lucru ...am in plan sa imi iau o drona  o sa fiu cu ochi pe ei .... 8)  :D

gruiarew

Nu esti singurul. Pe mine sper să nu mă prindă pensia până e gata  :p
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

hefaistos

As vrea sa vedem și noi documentul semnat cu Salini. Pana atunci optimist (extrem) de rezervat. Nu din cauza ministrului ci a avocaților care vorbesc mult și dupa spun ca era doar o baza de discuții nu o propunere ferma.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

Xenos

Ministrul cred ca poate face diferenta dintre negocieri si un acord ferm....

NGC

#54171
PiSi 4

Quote from: mihai008 on March 30, 2021, 03:33:39 PM
Nu este cap de afis, dar simt nevoia sa punctez ca de data asta CNSC s-a miscat foarte repede cu o decizie. Parca termenul legal e de maxim 60 de zile ... de data asta au concluzionat in 20ish.

Pai de ce sa dureze mult la CNSC cand ei isi motiveaza decizia de zilele trecute asa? :o

Quote
Consiliul este ținut în soluționarea speței de față de ceea ce instanța a decis cu privire la situația contestatorului în litigiul soluționat de instanța Curții de Apel București, fără a avea posibilitatea de a pronunța o soluție contrară.

Se refera la decizia CAB pentru A0 Nord L1. Acolo CHINA RAILWAY a facut oricum contestatie in anulare si va fi interesant de urmarit, pentru ca acolo CAB vorbeste despre ofertantul "CHINA" generic, iar chinezii sustin ca au fost confundati cu una din cele 3 companii din comunicatul BM implicate in acea achizitie din Georgia.

alecu26

Deci au solutionat sau nu au solutionat? Sau ce zice CNSC?
Drumurile noastre POATE;

NGC

Au solutionat zilele trecute si le-au respins contestatia.

tom_sawyer

#54174
Quote from: elphax on March 31, 2021, 04:00:17 PM
Drula tocmai a spus ca s-a ajuns la acord cu Salini pentru a debloca blocajul de la Holdea - Margina

S-a desuspendat și licitația în SEAP:
https://www.e-licitatie.ro/pub/procedure/view/100083368/

Deocamdată termen de depunere a ofertelor 06.04, cred că mai mult ca sigur se va prelungi.

Și sper că vor duce la capăt licitația asta, fără să fie nevoie să o anuleze.

hvm

^
Daca nu cumva singurii care o sa aiba timp sa depuna oferta o sa fie tot ei si in acea oferta sa finalizeze PT-ul pentru tunel si executia....
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

NGC

#54176
Nici o grija. Mai trebuie publicate niste lucruri si se va da un nou termen.

P.S. Mai este insa o chestie despre care o sa va zic la un moment dat.  ;)

alecu26

We build (Salini) are voie să participe la licitatie?
Drumurile noastre POATE;

Kimi

^ sa nu uitam ca Salini a cumparat Astaldi. ;) Ma astept sa participe.

mike_us

Spre sfârșitul anului trecut era ceva optimism pe forum ca Astaldi o sa înceapă lucrări parțiale pe lotul 5 înainte de expirarea perioadei de proiectare. Acum câteva săptămâni @horatiu.cosma zicea de obținerea aprobările și autorizațiile necesare in Aprilie. Este posibil sa vedem primele utilaje pe lotul 5 spre sfârșitul lunii?