News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 16 Guests are viewing this topic.

SB76UFO

Va las pe voi sa comentati pozele de mai jos facute azi la ora 13:30 la -20C




Cred totusi ca se va alege varianta VO dupa indicatoare, problema este cand?

Aici nu inteleg cum fac iesirea spre Sibiu Vest





"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO




Max Bogl???



Utilajul de preincalzit asfaltul



Sensul spre Sebes are marcaje

Sensul spre Sibiu inca nu

o imagine de ansamblu cu fostul giratoriu in conditiile astea

"Prostia este eternă și invincibilă"

stangabriel

WOW... s-ar putea sa-i vedem cum vor curata si usca asfaltul sa poata marca. Asfaltul negru cand o fi pus de s-a topit zapada ? Multumim de poze in conditiile meteo de acolo. In sud e soare,cu episoade de fulguieli usoare.

bogdymol

Spuneam eu astazi mai de dimineata ceva pe SSC:

Quote from: bogdymol@SSCLasa ca baga ceva aditivi in asfalt si o sa-l poata asterne direct peste zapada

Rezultatul ->

Pe asfaltul asta special cu "aditivi" nici zapada nu se depune :lol:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

nenea_hartia


dorum

#12260
Dupa o excursie cam lunguta, vin si eu cu ceva update-uri si poze:

1.TM-LUG lot2

DJ609E Recas









DC75 Recas - Petrovaselo











DC76 Petrovaselo - Sustra








DJ572 Topolovatu Mare - Lucaret






dorum


dorum

Din pacate si oamenii de pe santier cu care am vorbit spuneau ca nu se face iesire provizorie la Sanovita...de fapt ziceau ei mai cu juma' de gura ca nu s-a proiectat...

dorum

Mergem mai departe...A1 Sanovita- Dumbrava...e gata, garduri, suportii de telefoane SOS, mai totul.... iar la faza aparuta in presa cu furatul de porti/garduri eu n-am remarcat nimic....


























































dorum

Continuam excursia cu Lugoj - Deva lot2...din pacate de aici incolo nimic interesant...avem niste marcaje TOPO mai vechi la intersectiile cu DJ si DC, insa in rest nimic pe teren...n-o sa va obosesc privirea cu tarusi si panglici fluturand in vant, postez doar ce-i mai semnificativ...


DJ694 Dumbrava-Bucovat





DJ681 Faget - Dragsinesti


dorum

#12265
Lugoj - Deva lot3

...aici avem o surpriza neplacuta...drumurile pietruite de care spuneau colegi de-ai nostrii nu sunt drumuri de santier, ci sunt realizate in cadrul altui proiect...
...iar in zona Cosevita mi-e tare frica ca Teloxim & Co. isi vor rupe gatul...:)

















dorum

#12266
Mergem mai departe pe lot 4...UMB... sperante cat china...o lae...in afara de faptul ca tot lotul e marcat cu tarusi si ca s-au facut acele santuri pt descarcare arheologica, LINISTE SI PACE....nimic, nici macar organizare de santier...:)












...ultima poza sa vedeti pe unde m-am bagat...drumuri virgine :) :)


florin74

Fata de alte contracte, UMB se misca mult, mult, mai lent. Au semnat contractul pe 01.08.2013, si aveau 6 luni proiectare si 2 executie.Asta e cand licitezi la misto 40% din valoarea estimata si mai si insisti sa castagi, cred ca acum tot fac calcule sa vada ce e mai rentabil : sa rezilieze sau sa vina cu bani de acasa, ca act aditional de marire a valorii contractului nici gand sa pupe. Asta e, constructori romani lacomi si care se cred mari smecheri.

dorum

UMB a mers pe suma asta pe premiza ca castiga toate loturile...eu m-am ingrozit la iesire din Soimus ca au de mutat un deal intreg si mai apoi inspre Branisca de consolidat km intregi pe malu' Muresului...ma crezi ca si mie mi-e frica ca o sa dea chix??...lotu ' pare usor la prima vedere insa NU  e asa...iar sub 100 mil E cat au licitat, n-au sanse sa-l faca...calculul e cum zici tu: "CE facem? Cum e mai rentabil? Punem bani de la noi sau renuntam si pierdem garantia???... si io ma tem ca asta calculeaza ei acum....:(

iuli

Quote from: dorum on December 08, 2013, 04:50:57 PM




Multumiri de poze dorum!

Parepetele sunt tare rezistente daca tin atatea placi fonoabsorbante  :o
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog