News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 29 Guests are viewing this topic.

TibiV

"...nu am sesizat probleme de "planeitate, rugozitate" pe LD3, cat am simțit neplaneitatea de pe LD4 in zona carierei (sensul Lugoj -Deva)"

Ciudat...
M-as fi asteptat sa se "umfle" la inceput sensul Deva-Lugoj, ca "preseaza" cariera spre vale... (Vezi primii piloti "retezati" de acolo...)

Confirma si altcineva diferenta dintre cele doua sensuri in zona carierei?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

trifuhoria

Restrictia inca exista (panou) dar unele TIR-uri o respecta, altele nu.
Duminica am parcurs Timisoara-Sebes si am observat ca majoritatea camione continuau pe DN, dar 2-3 au intrat pe A1

cristi5

Inteleg ca o problema e cu TIRurile care vor sa intre, ezita in ultimul moment sau chiar intra si dupa aia intorc. Si blocheaza tot.

Apropo sunt curios daca are Bode toate semnaturile necesare din CNAIR pt ridicarea restrictiilor. Ca pariez ca Scarlat nu semneaza

tom_sawyer

#52023
S-a anulat licitatia de SF+PT pentru PiSi6, nu a depus nimeni oferta:

[CN1019990] / 25.03.2020: "Elaborare Studiu de fezabilitate si Proiect Tehnic de Execu%u0163ie pentru Realizare Conexiune DN 73C cu Autostrada Sibiu-Pitesti (Nod Tigveni) si Modernizare DN 73C (km 44+800 %u2013 km 68+000)"

https://www.e-licitatie.ro/pub/procedure/view/100115073/

Dominik

Mai poti spune ceva ?  >:( Numai la noi.....
You're in Steelers Country

Morosanu

Ciudat totusi! Nu s-au inghesuit chinezii, turcii...? Nici macar Aktor-ii ca astia liciteaza peste tot.. O:-)
Politica distruge tot ce atinge.

Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

zuma80

@TibiV, nu am mers si pe sensul Deva-Lugaj ca sa ma pronunt, deci nu cunosc starea asfaltului.
Pentru A6!

horatiu.cosma

#52028
^^^
Așa se întâmplă când ani de zile (2010-2015) nu au apărut proiecte de SF și eventual PT pe piata, automat piata se contracta. Plus că a venit și CNAIR, companiile lui Firea, primăriile, CJ-urile cu oferte salariale mai bune pentru proiectanți, deci dublu lovită piata. Și acum e inundație de proiecte lansate in pregătire, normal că piața șubrezită nu poate duce dintr-odată atâtea.

dr4qul4

Nu poti faci PT pe maruntis in dealurile alea. Acolo trebuie sa faca intai foraje serioase si abia apoi sa se apuce de desenat.
Iar firmele mari sunt destul de ocupate cu desenele pt A7 si CF.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

gruiarew

Sunt ceva diferenţe de calitate a asfaltului între LD3 şi LD4, aş zice să nu mai reîncălzim ciorba asta. Se simte şi maşina altfel (pe LD3 vibrează ceva mai tare). La un capăt al podului peste Mureş (parcă pe sensul spre Lugoj înainte de a urca pe pod) e o mică trambulină, nimic spectaculos. Cred că şi pe LD4 e un rost de dilataţie ce cam zgâlţâie (cred că pe viaductul de la Brănişca).

Totuşi nimic nu explică de ce se ţine bucata aia închisă pentru traficul greu. Dacă ar fi interesaţi să facă ceva pentru populime i-ar da drumul şi dacă s-ar întâmpla ceva ar putea repara. Aşa o să o tot ţină într-o expertiză până la adânci bătrâneţi.

Oricum nu respectă nici dracu restricţiile alea. Oricât ai fi de corect NU POŢI MERGE cu 60km/h că rişti să-ţi facă unul din spate vânt.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

TibiV

Cu alte cuvinte o rusine nationala...

Creata de niste "neni" cu nume si prenume.
Pe baietii astia nu ii controleaza nimeni?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gruiarew

Rușine e DN68A. Asta e altceva. E ca și cum aș avea un tricou rupt și o pufoaică nouă. Dar eu umblu cu tricoul iarna ca să n-o uzez pe aia nouă și crăp de frig.

Când citești de accidente pe DN68A te ia cu spume instant. Neadaptarea vitezei la condițiile de potecă. Păi cum altfel?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

survola

#52033
De mâine, 28 mai, se ridică temporar restricția de tonaj pe segmentul Ilia - Holdea.
In plus, se discuta de reclamarea la parchet a unor serii de nereguli pe acest lot, Lugoj-Deva, incepand de la licitare pana la rezilierea la 99%.

valil

incepand de maine 28.05.2020 se ridica restrictiile de tonaj pe lotul LD3!
anut Bode acum in sedinta de guvern