Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 38 Guests are viewing this topic.

bogdymol

Astazi am trecut din nou pe Autostrada A1, Centura Arad. In zona viitorului nod cu autostrada spre Nadlac era ca de obicei Politia cu radarul (limita de viteza e de 80 km/h in acea zona). Am reusit sa-i prind in cateva poze. Cu rosu e MCV-ul cu radar si cu albastru e soferul camionului oprit (cu numere de Slovacia):





Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dorum

cat tupeu dom'le....sa opreasca un TIR.... :)

fuscobal

Daca trimiti imaginile astea la politie si specifici cele 2 abateri care-mi vin in cap acum si anume :

1) Oprire pe banda de urgenta
2) Manevra de intoarcere pe drum cu sens unic (sunt cu botul masinii in sensul opus sensului de mers, deci au trebuit sa intoarca cumva pe cele 2 benzi, parapetul median fiind continuu)

...o lua careva vreo masura ?

lautaxi

Cu vremea asta banuiesc ca nu s-a mai asfaltat pe lotul Straco si Strabag da de pus parapeti si panouri antiorbire s-a putut.Am inteles ca si pe Deva-Orastie se monteaza panorile acelea verzi.Poate cineva sa confirme?

gymi

In seara asta sa deschis pasarela peste autostrada la Sibot dar numai in directia Deva.Pe directia Sebes se circula pe drumul vechi.

Lupul81

Life is a fight.....enjoy !


panda80

Articol bunisor, dar pleaca de la 2 premise gresite, si anume ca grosul traficului este cel de tranzit si ca toti se vor muta pe Sibiu-Brasov-Buc daca aceasta se va construi, sau de pe DN2 pe A3+Autostrada Moldova.

Ionut

Am putea sa NU reluam discutia asta eterna? In niciun caz aici pe A1, eventual pe threadul de autostrazi (generic).

georgec

Ionut, daca nu se doreste discutia pe teme legate de alte autostrazi pe acest thread, de ce ai in semnatura referinte la A6 si la Sebes-Turda? Ar trebui ca altcineva sa isi puna in semnatura Sibiu-Brasov(carepoate in opinia unora e mai relevanta decat A6 sau Sebes-Turda)?

rocklee

#10675
o intrebare ??? :( .....autostrada [drumul expres] sibiu brasov ....era cumva prevazut in planul de dezvoltare rutiera ...ca legatura intermediara intre doua autostrazi in speta autostrada A1-A3........gen sebes turda???

vancouver

@rocklee: tocmai ce ne-a rugat Ionut, sa discutam pe treadul general de autostrazi despre ceea ce nu este legat direct de A1 ...
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

tonică

@georgec singura 'relevanta' in legatura cu sibiu-brasov, cel putin momentan e o declaratie pur politica fara mai nici o acoperire. Nici macar acoperire financiara. E fix pe aceeasi linie cu brasov-bacau, nou scos din maneca, craiova-pitesti ori mai stiu eu care...

revenind la A1...citisem la un moment dat ca pe partea dreapta cum vii dinspre sibiu, la nodul sibiu vest inca nu a fost nimic retrocedat. Mai stie cineva ceva de vreo continuare a acestei povesti? Ati vazut cumva daca au inceput lucrul la benzi si pe partea aceea?

boer_escu

Quote from: tonică on October 03, 2013, 02:33:45 PM

revenind la A1...citisem la un moment dat ca pe partea dreapta cum vii dinspre sibiu, la nodul sibiu vest inca nu a fost nimic retrocedat. Mai stie cineva ceva de vreo continuare a acestei povesti? Ati vazut cumva daca au inceput lucrul la benzi si pe partea aceea?

Sambata trecuta, cand am fost eu in zona, inca nu incepuse activitatea la benzile respective. Doar la piciorul podului se lucreaza pe partea respectiva.

tonică

Multam frumos @boer_escu! Deci pesemne ca nu s-a rezolvat nimic inca cu retrocedarile. S-ar putea sa incurce planurile pe final de lucrare...