News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 21 Guests are viewing this topic.

RobertN

#50475
În articolul pus de @rota pe pagina anterioară, de pe fițuica de casă a companiei, fix asta scria: că deschiderea va fi luni, cu restricții. Pe surse, evident, care - se pare - sunt de încredere ( :troll:)

Mda, tristă și enervantă situația acestui lot. Sper ca cei responsabili să plătească așa cum spune legea (cât mai rapid).

L.E.: sunt ironic, legat de sursele Economica, ca să înțeleagă fanii cnair și ai fițuicii de pe aici  ;)
        Și susțin în continuare că cei responsabili de cretinătatea amânării deschiderii acestui lot și de toată povestea din jurul ei să plătească cu vârf
        și îndesat. Și pentru că de Crăciun devin mai bun, le urez tradiționalul "La mulți ani!" (și cu obligația de plată a eventualelor cheltuieli de
        judecată, cereri de despăgubiri etc.)

esendy

80 km/h si interzis tonaj mare este o mizerie !!!! oamenii astia au vazut podul de la turda care sta sa cada? adica WTF???

rizzuh

Pregatim pentru luni o cerere de informatii catre CNAIR, sa vedem ce minciuni mai arunca ca sa justifice restrictiile de viteza si tonaj, avand in vedere ca singura problema din expertiza IPTANA a fost rezolvata.

Dominik

Sunt curios cati o sa respecte restrictia de 80 km/h ?....e aberant !!! Cand se vor apuca de reparat portiunile unde sunt limite de 60 km/h ? Practic pe DN 68A poti circula cu 90 km/h, iar pe lotul 3 sunt 2 benzi si esti nevoit sa circuli cu 80 km/h...doar in Romania !
You're in Steelers Country

ciprebbe

DN 68A e cu 100 km/h si esti in deplina siguranta.
Si DA exemplul cu podul de la Turda e relevant, sa nu uitam ca avem si acolo restrictie de 7.5t.

Sa deschida si pun pariu ca nu are compania pe stoc atatea indicatoare de 7.5t cate vor disparea :))))))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

elphax

Nu stiu de ce va tot mirati si puneti intrebari. cnair va merge mai departe cu aceleasi motive, formulate mai mult sau mai putin diferit : Lucrari de calitate proasta dovedite prin taluzuri deplasate si crapaturi in suprafata de rulare. Posibil sa fie si alte defecte ce nu sunt vizibile. Deci exista riscuri privind siguranta, adica pot sa mai apara probleme, surpari, etc. Motive suficiente din punctul lor de vedere pentru a mentine restrictii, mai ales ca nici nu exista garantie. Garantie care ar permite probabil circulatia fara restrictii pt ca nu repara cnair.
Sau credeti ca va vor da alte raspunsuri la orice solicitare de lamuriri? Daca vor da ...
Totusi singura intrebare pertinenta este de ce nu deschid azi? Deja sunt multi care pleaca din zona Arad Timisoara spre casele lor, spre concediu, vin deja si multi din strainatate. Sunt niste jeguri de oameni astia care au decis sa amane pe luni ...

ciprebbe

Pentru ca lipseste o HARTIE, un aviz de la dosar. Deci toata treaba sta in puterea unei HARTII nu a situatiei din teren prezentata live de API pe FB.

https://www.facebook.com/proinfrastructura/videos/562400181226124/
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

danutzu_1069

Doar aruncati un ochi pe waze / Gmaps ca sa vedeti cat de rosu este la Ohaba. Bașca si un accident in zona....

esendy

da! avem restrictie la Turda la 7.5 t . . . dar cred ca nici nu se pot compara podurile de pe LD3 cu cel de la Turda!

alfex

Eu, unul din "ăștia", voi veni duminică, cu destinație mijlocul țării...
Ce explicație poate avea ministerul /cnair pentru menținerea inchisa a autostrăzii expertizate și reparate, trei zile mari si late in vârf de trafic, forțând zeci de mii de oameni sa mearga pe jegurile de dn alternative?
Rog API sa nu slăbească focul, e curata bătaie de joc!

Daca pățește cineva ceva (sper sa nu) pe un sector de drum pe care a ajuns prin nedeschiderea autostrăzii, să se lase cu pușcărie pentru factorii de (in)decizie din mt/cnair . Ajunge!

Accidentul de la Conop de zilelea astea, cu un mort, este deja un exemplu trist.




ciprebbe

Ideea era ca pe la Turda pe pod trec toate tirurile , nu dau idei :))))))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

vladioan_bv

Salutare,

@horatiu.cosma  sunt curios daca ai inceput sa dai telefoane..


dorum

#50487
Salut
M-am intors de la Holdea dezamagit...aproape 200km facuti degeaba...
Completez si eu video LIVE al API cu filmarea DN68A, intre Holdea si Margina, tronson care ne va manca nervii multi ani de acum incolo. Astazi n-a fost chiar asa aglomerat, dar o sa revin cu o filmare dupa ce se deschide LD3.




nrb

Din nou, imensă bătaie de joc la adresa diasporei!! Îmi cer eu scuze!! Sper să se vadă unde trebuie!!

Aiud.dan

#50489
Mai lasa-ne cu diaspora.....ei vin o data sau de doua ori intr-un an in tara,problema e ca noi cei care traim aicea in tara circulam cel mai mult pe acel drum,bataia de joc e la adrea noastra,asa ca diaspora sa circule ca noi pe DN68A pina o sa fie deschisa L3.....Scuze ca m-am turat putin.