Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 8 Guests are viewing this topic.

dorum

#10125
acu viaductele sunt facute...job done...:)...poate era, poate nu, dracu stie...tra sa vedem ce fac in contiunuare si sa speram ca vedem odata finalizat lotu' asta!

SB76UFO

Am avut acum doua zile un client care spunea ca  fiul lui lucreaza la Autostrada A1. Din vorbe in vorbe => ca fiul e inginer proiectant si ca la viaductul de la Aciliu spre Sibiu  tunelul de 200 m este deja inceput. (ca sa nu spun ca zice ca e aproape gata). Sper doar sa nu fabuleze.
"Prostia este eternă și invincibilă"

dorum

...sa nu confunde omu' Aciliu cu Sacelu....

Tavi

Asta vroiam sa intreb si eu. Sigur n-a incurcat dealurile? Ca tot seamana intre ele  8)

SB76UFO

Acum aceasi intrebare i-am pus-o si eu (la viaductul ala mic sau ala mare). Raspunsul a fost la cel mare dinspre Mirecurea
"Prostia este eternă și invincibilă"

anacronox

Am reusit sa fac doar o poza la Aciliu la segmentele descarcate. La capatul spre Miercurea erau 2 pompe elefant. Pe viaductul de la Aciliu se vede pe sensul spre Sibiu ceva negru turnat proaspat (nu era acum 2 zile).
ca o noutate fata de alalteieri au terminat de asfaltat nodul saliste Si se montau la greu balustrade

Tavi

@SB33UFO: E clar, e dresat omul :)
Orice te-ntreaba oricine: "In doua saptamani se taie panglica"  :rofl:

Marius68


Archi



Archi

te referi la atacul UMB pt lotul 2 si 3 din lugoj deva?

anacronox

Tocmai am vazut la intrarea pe autostrada la orastie vreo 20 de basculante ale UMB

dorum

#10137
Quote from: Archi on September 05, 2013, 06:27:50 PM
te referi la atacul UMB pt lotul 2 si 3 din lugoj deva?

dap... :((
inseamna ca nici luna asta nu se semneaza pt lot 2 si lot 3...

penad2007

Quote from: Archi on September 05, 2013, 06:07:36 PM
Straco baga mare :banana2: ! Imi place. :)
Archi , daca te referi la filmari, sunt de pe lotul Strabag. Ai ceva noutati de la Straco?

anacronox

Si straco baga mare pe lotul lor. Erau 3 echipe de asfaltare pe traseu intre sebes si baile miercurea sibiului