News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Europiu

Cristi, nu te enerva! Impresia mea a fost că tonul lui Quest a fost de glumă. Poate mă înșel.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

dr4qul4

Cand s-a deschis OS3, multi de pe aici au criticat decizia. Eu am fost mereu pentru deschideri cat mai rapide, chiar cu rabat de la calitate, pentru simplul motiv ca 1 banda cu denivelari de autostrada este net superioara unui DN ce trece prin localitati si are serpentine. Ce se intampla acum este o consecinta directa a scandalului de atunci.
Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea intampla!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

Quest

Europiu ai sesizat corect o nuanta, am facut-o ca tonul sa nu para prea inchizitorial. Dar chiar si asa, e totusi si o doza de seriozitate in abordare. Multumirea mea consta in faptul ca nu sint singurul de pe forum care a remarcat o doza de derapaj in sugestia lui Cristi5, asa, cu toata experienta lui in transporturi, cu articolele frumoase pe care le scrie pe HotNews sau Contributors, etc.

Plus, Compania trebuie EA sa deschida LD3 si sa-si recunoasca greseala, nu tronsonul sa intra in trafic printr-o ilegalitate a populatiei, de care Compania sa se prevaleze mai apoi si sa zica: iata noi n-am putut tine piept revoltei populare, e responsabilitatea cetatenilor care au pus sub trafic cei 21 km. Dupa care lucrurile treptat sa se musamalizeze...
Common sense will get you far !


NGC

#49384
@horatiu.cosma: Ai dreptate si nu mai trebuie alt raport de evaluare pentru excluderea celor de la CHINA RAILWAYS. Am scris in graba gandindu-ma la alta licitatie. Multumesc pentru atentionare!

NGC

"Executia de foraje geotehnice pe amplasamentul Sectiunii E2 km 52+780 - km 56+220 in vederea completarii Studiului Geotehnic existent din cadrul contractului <Proiectare si Executie autostrada Lugoj-Deva lot 2, km 27+600-km 56+220> prin lucrari specifice de investigare a terenului (lucrari de foraje, activitati de prospectare geofizica si inginerie geotehnica)"

Quote from: NGC on May 29, 2019, 09:24:21 PM
Azi era termenul de depunere a ofertelor si avem 2 ofertanti, fiecare cu mai multi subcontractori.

1. FORMIN
2. GEOLOGIC SITE

CNAIR a desemnat deocamdata ca si castigator firma FORMIN, dar ceilalti au contestat decizia.

florin74

Maine a invitat Cuc ziaristii pe LD3. Poate inainte de vizita trec si pe DN68A, ca sa faca o comparatie. Si ulterior sa il ia la intrebari pe Cuc. Si poate il intreaba si de decizia Tribunalului Bucuresti....

NGC

Quote from: bbogdan8 on September 18, 2019, 07:25:59 PM
Nu stiu cati de pe forum sunt din zona Alba insa poate ne strangem cativa pe langa eternii ziaristi care pun aceleasi intrebari ridicole (AlinC fiind singura exceptie) si intrebam si noi ca platitori de taxe care sunt planurile reale.

Si nu e nimeni maine in zona LD3 sa faca acelasi lucru?

NGC

Care decizie a TB? Aia de acum 2 saptamani sau aia de maine? :lol:

florin74

Daca devina publica stirea, de amandoua. Teoretic ar cam trebui sa fie aceeasi solutie, ca speta e identica, banca difera  :lol:

NGC

Pregatiti popcorn si ceva racoritor, pentru ca veti avea de citit mult in seara asta, pentru ca sa stiti ce sa intrebati maine. Revin putin mai tarziu. ;)

NGC

Ce avem noi aici? Chiar asa, ce avem noi aici? :lol:



























adrian sibiu

 Stie cineva cam pe la ce ora va zbura cucul pe lotul trei ca poate înghesui patru prieteni si cu mine 5 in masina si ne deplasăm pana la Holdea sa-l întrebam ce are de gând cu acest lot. >:(

florin74


NGC

Cititi cu atentie punctul 1 de la partea "Proiectare". E vina COMSA ca pasajul ala are acum 100 m pentru ca asa trebuie pentru nodul Holdea. :lol: