Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 44 Guests are viewing this topic.

udar

Timisoara-Arad este gata doar parcare, se mai lucra pe sens opus

Lupul81

Ce se mai aude cu inaugurarea Lugoj - Deva lot 1 ? Centura sebes? si primul lot din Orastie - Sibiu ?
Life is a fight.....enjoy !

teocharis

Quote from: Lupul81 on August 29, 2013, 09:25:34 AM
Ce se mai aude cu inaugurarea Lugoj - Deva lot 1 ? Centura sebes? si primul lot din Orastie - Sibiu ?

nu se vor intampla mai devreme de 1 Dec.

dorum

Lugoj - Deva lot 1 e finalizat un sens Dumbrava - Sanovita cu strat uzura + marcaje...ieri s-au apucat de strat uzura pe sensul Sanovita-Dumbrava si nu cred sa dureze mult...parapeti antiorbire montati, gard montat, deci e cam gata...va fi deschis inainte de 1 dec, zic eu ca in jur de 30 sep...dar nu stiu cum se va intra/iesi la capatul spre TM...

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

SILVIUFG

Daca ar fi fost nr de km utilizabili de autostrada la momentul actual..... Ne apucam sa-i scriem lu Sova sa tina pasu' cu noi.  :lol:

tonică

pe langa toate cele rele, toate cele negre, toate cele cu bube pe care le avem, pare-se ca cea mai cea, chit ca parand inofensiva la prima vedere, este asta cu termenele limita. Daca un lot de autostrada n-a depasit pe putin de 10 termene limita apai are o mare problema.
Anul incepe mereu auzind si citind prin presa cu aplomb despre luna aprilie. De ca si cum lucreaza careva iarna la terasamente sau aslfaltari. Aprilie, aprilie pana trece si dintr-o  data suntem mai rezervati. Despre mai nu prea auzi ca oamenii deja incep sa sufle in iaurt si pun iunie fix dupa aprilie. Insa in iunie ne pica soarele-n cap, vin cateva sarbatori legale si ilegale val vartje, ceva drumuri la mare si concedii timp in care nu ne prea pasa de 'dead lines' asa ca ajungem in septembrie. Ca si cu loturile de acum. Apai in cel putin cinspe pagini, optispe reviewuri si sapte articole prin presa, toate cu copy paste am citit despre orastie-sibiu, lotul strabag la sfarsitul lui august. Apoi inceputul lui septembrie. Despre lugoj-deva la fel. Suntem la jumatatea lui spetembrie si amu' ce-mi vad ochii. Gata, 1 decembrie. Apoi o luam de la capat... :D
Ar trebui neaparat sa fim mai cumpatati cu termenele astea, mai ales ca astia cu pixu'n dinti din presa copiaza la greu ce citesc pe aici. Raqr s-a intamplat ca constructorii sa rasufle vreun termen limita si mai rar sa il si respecte asa ca ce sa ne mai miram de termenele scoase din burta.
Deci 1 decembrie...pentru care lot?... :p Si al carui an 1 decembrie?

Goldmund

Nu inteleg de ce constructia segmentului Izvin-Samovita  nu a fost inceputa. Acea legatura e f. importanta daca cineva doreste de la Arad sa ajunga la Deva si vrea sa aleaga A1(mai ales daca Samovita-Dumbrava e gata intr-o luna)....
Acum 25 de zile, mai multi aradeni(intrebandu-i pe unde sa o iau) mi-au spus sa aleg DN7 spre Deva si nu A1 Arad-Timisoara..............

SILVIUFG

Pai pana la inceperea constructiei mai e!! Pentru ca mai intai trebuie sa se semneze un contract cu o firma. Si nu stim ce firma merita sa construiasca pt ca ne judecam de o gramada de vreme. Eu zic sa nu ne mai agitam atat de mult, oricum data semnarii contractului se apropie (indiferent care va fi ea...) Sa vedem noi la sfarsitul anului cele 4 loturi gata si ne putem declara ft multumiti.

teocharis

Quote from: tonică on August 29, 2013, 02:30:55 PM

Deci 1 decembrie...pentru care lot?... :p Si al carui an 1 decembrie?

1 Dec 2013

alecu26

daca nu vor interveni chestii chiar neprevazute....

Lugoj-Deva lot 1 - 15 septembrie.

Orastie-Sibiu Lot 1 - 30 septembrie.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Tavi

Toamna se numara ... autostrazile  :D

alecu26

sebeseni si nu numai vor putea ajunge in timpi tot mai rezonabili la Szeged la aquapolis sau mai departe spre Budapesta. Viena ca sa fie rezonabila near trebui si Nadlac-Arad si tronsonul ungurilor. De fapt atunci si Praga devine chiar aproape...la o zi de condus din majoritatea tarii.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

davyl

Quote from: Goldmund on August 29, 2013, 02:32:57 PM
Nu inteleg de ce constructia segmentului Izvin-Samovita  nu a fost inceputa..............
Poveste veche si complicata acolo...Umplem cateva pagini...

Sa speram sa avem vesti bune in curand... acel segment este super important...

iuli

Quote from: Sfantu on August 29, 2013, 12:24:56 AM
care e starea spatiului de servicii dintre timisoara si arad ?

Este inchis din nou :( Se lucreaza la ceva santuri laterale plus ca e o masina care foreaza.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog