Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 25 Guests are viewing this topic.

nrb

,,Nu vine ministrul, știu sigur că nu vine ministrul. Are o altă agendă cu premierul, are un alt program", spune unul dintre consilierii ministrului Răzvan Cuc.

Ionut

Într-adevăr se pare ca vine Scarlat și alaiul din CNAIR. Nu se știe ce se va întâmpla.

Ionut

In cazul in care va intrebati, eroii nostri de saptamana trecuta nu sunt azi pe LD3. Nu avea rost sa-si strice ziua pe niste promisiuni sau pe toanele incompetentilor. Incercam sa aflam pe surse ce se petrece.

Quest

Eu n-am o problema ca Cuc nu merge pe LD3. La o adica daca ditamai ministrul tuna si fulgera lunea trecuta in privinta unor chestiuni nerezolvate pe lot (n-am spus ca lotul nu putea fi dat in trafic), atunci la termenul limita dat ptr rezolvarea chestiunilor, nu vii tu in persoana sa controlezi, ci pui compania de profil din subordinea MT sa controleze, in speta CNAIR. Sper moderat intr-un deznodamint pozitiv.
Common sense will get you far !

Ionut

Acum putin timp Scarlat si o echipa CNAIR au ajuns la Comsa si parlamenteaza (nu e clar exact ce) intr-un birou. Incercam sa aflam mai multe.

Dominik

#48650
Sper ca Scarlat are mai mult ''common sense'' decat Cuc !
You're in Steelers Country

rocklee

Cu ceva vreme in urma .băiatul de la ziarul adevărul de hd.a spus că nu se deschide deocamdată ld3

paulmare

https://adevarul.ro/locale/hunedoara/video-alba-neagra-21-kilometri-autostrada-vitali-intampla-lotul-3-ilia-holdea-ziua-decisiva-1_5d5e92b9892c0bb0c6d0cd74/index.html

La nodul rutier de la Ilia, joi după-amiază au fost adus un utilaj pentru a aşeza parapeţii de beton pe bretelele de intrare pe autostradă, în locul balizelor de plastic.

Citeste mai mult: adev.ro/

cris_ct

#48653
@Quest     Ba da, ar fi trebuit sa se duca si azi, asa e frumos...  Ca tot  ii plac camerele de filmat si laudaroseniile. Sa se fi asezat langa parapeti in filmarea de mai sus si sa ne spuna de ce nu deschide Lotul 3. Ca doar e barbat , nu? Si patriot, si pe draq sa-l cheptene...

Ionut

^^ Au iesit din sedinta, se pare. Nu stiu sa va spun exact ce s-a discutat/care sunt concluziile. Astept noi informatii...

panda05

Daca astia de la Comsa au mai remediat ceva nu intreb dar cu factura cea de acum doi ani si cu alte lucrari facute de Comsa pe barba lor s-au mai inteles ?
IT Manager

Ionut

Legat de parapetele de la Ilia: nu a fost nicio miscare azi la Ilia in sensul asta. Se pare ca au avut nevoie cei de la Comsa de acces pentru un utilaj (sau ceva), asa ca au mutat la inceputul saptamanii parapetele, dar din ce inteleg azi nu au mutat nimic prin nodul Ilia (parapete). Deci nu as baga prea tare in seama informatia de la Adevarul.

Nu am inca vesti despre intalnire. Cam liniste... si asta nu e bine.

Ionut

Fără să știm prea multe detalii, întâlnirea de azi a fost o nouă rundă de dispute, certuri și amenințări. Si cam atat. Puteți să vă vedeți de ale voastre.

ladposta

mersi Ionut. din pacate nu ma surprinde :-(

in principiu - 'no news is good news' dar nu astazi si nu in cazul LD3 :-(

speranta moare ultima ...

Ionut

Mie nu mi se pare ca sunt vești bune. Dimpotrivă. Stăm ca prostii si ne uitam la 21 km perfect circulabili. În timpul asta, ne riscam viața pe DN. E trist. Tragic chiar.

Eu unul cred ca rezilierea e tot mai probabilă. Sper sa ma înșel. Oricum, eu sunt la capătul puterilor cu idioții ăștia criminali.