Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 16 Guests are viewing this topic.

iuliu05


iuliu05

#9766
Drumul  :lol:



De la Belint nu mai pun pentru ca a lui dorum sunt mai bune si sunt facute probabil la diferenta de cateva minute.



Concluzii:

TS lucra la maxim astazi
  - am ajuns in poarta organizarii de santier din gresala  si era coada de camioane   
  - Traficul de santier era incredibil pe autostrada (se vede si in poze)

In zona se asternea stratul de uzura pe sensul Lugoj- TM, unde am facut eu poze nu era inca stratul de uzura, se faceau pregatiri pentru el(curatenie). Dar in rest totul este gata in zona(garduri, parapete, anti-orbire ....)

TS lucra in forta si la intersectia cu centru Lugoj.

Imi pare rau ca nu am scurtat drumul pe autostrada de la Belint la Traian Vuia :), la ce trafic era nu cred ca ma prindeau.

La ce mobilizare are TS in zona sper ca ei sa castige TM-Lugoj lot 2!

Nu mai incercati sa mergeti pe ruta prezentata cu masina. Nu e o idee deloc buna! :lol:

Scuze pentru eventuale incoerente in exprimare.

user201

Mulțumiri pentru efort tuturor celor care ați contribuit cu poze!
Lucrurile arată tot mai bine pe aproape toate loturile.

udar

#9768
iuliu05
este iluzie optica sau aici este doar un sens ...........!?






dorum

#9769
....cam asa reiese...:)
...sincer n-am fost p-aci never... :)

DECI, in alta ordine de idei...se stie ceva or ba despre TM-Lug 2 ???????
Cred ca toti suntem nerabdatori sa aflam, iar colegul Kuniva, care a lansat afirmatia "" Telenovela Tm - lugoj lot 2 a cam luat sfarsit... constructorul o sa fie o surpriza placuta.""  nu mai da nici un semn... :(
EU am rascolit netu' dar n-am gasit nimik....

Pe Nadlac - Pecica ceva contestatii? Stie cineva ceva? Ca de pe CNSC nu aflam decat solutionarea contestatiei nu si depunerea ei....

iuliu05

Quote from: udar on August 17, 2013, 10:12:04 AM
iuliu05
este iluzie optica sau aici este doar un sens ...........!?


As zice una.
La limita pot trece 2 autoturisme. Cred ca e gandit sa treaca un utilaj agricol mare
pe el fara probleme.
E in plin camp, exista doar un "drum" agricol.
Nici rampele nu cred ca o sa fie cu asfalt.

lautaxi

Eu sunt impresionat de italienii astia TIRENA SCAVI parca 6 luni nu au lucrat nimic erau in urma rau si acu termina inaintea lui ASTALDI,IMPREGILLO.STRACO si poate chiar inaintea STRABAG.
Deci din punctul meu de vedere m-as bucura sa ia ceva pe Sebes-Turda sau chiar lotul vecin spre Timisoara.

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO






Obligatoiu inainte!!!




Gata

1. Am observat cam 8 niveluri de terasare (pe care niste chinezi puteau face orezarie)
2. La primul viaduct (cel mic) erau 3 muncitori care faceau galagie (nu am putut vedea la ce lucreaza)
3. Scuze de calitatea imaginilor , sunt facute destul de tarziu
4. Daca mai vrea cineva sa faca poze pe acolo (pe la cucuietii din deal) sa-si ia apa cu el, ca eu mai aveam putin si o beam pe cea din balti, tinand cont ca am venit si m-am intors din Sura Mica cu bicicleta fara un gram de lichide.
"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

dorum

#9778
superbe poze SB33UFO, multumim mult...sunt dintr-o perspectiva pe care nu am mai avut ocazia sa o vedem...

LE...pai mai vulpito...e frumos asa? ia muta-ti vizuina unpicut mai departe de drum... :) :) :)

mirceal

SB33UFO MULTUMIM frumos pt interesantele si dataliatele fotografii. Nu ai facut setea degeaba.

P.S. Sper ca le-ai dat blituri participantilor a trafic dupa ce ai descoperit radarul ...  :lol: