News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

rocklee

citeva poze de pe un pod ...casetat ..si de pe podul de pe raul cugir ...








iuliu05

Intrebare:
In zona cu statia de gaz exista peste tot balast stabilizat?
Deci statia de gaz nu mai e o problema pentru deschidere :)?

tonică

Quote from: rocklee on August 10, 2013, 11:46:38 PM
aceasta e statia de gaz care trebuie alocata din zona sibot in spatele hanului surianu.....restul terasamentului in jurul ei e aproape gata...



E mi-s mai capcaun cateodata si pricep mai greu. Din ce vazusem pe ultimul film eu am crezut ca-i vorba de chestiunea aceea incercuita in poza care urma sa fie mutata in locul constructiei noi cu alb. Apai cea din poza lui rocklee care-i? Sigur nu cea incercuita de mine caci aceea era fix pe mijlocul viitorului traseu.


Redox

Este una si aceasi "constructie" in ambele poze. Daca urmaresti traseul autostrazii in poza in care ai incercuit cu rosu ai sa vezi ca nu este pe mijlocul terasamentului ci pe sensul Orastie - Sibiu, lucru ce se vede clar si din pozele lui rocklee. Comparand poza facuta din avion cu cea facuta ieri de acolo s-a mutat doar containerul acela alb cu acoperis albastru (in prima poza este in partea stanga, in fotografia din avion era chiar langa statie). In rest la fel in ambele poze: cele doua acoperisuri gri sub care sunt robinetele conductelor de gaz, baraca rosie + stalpul de iluminat de langa.
De azi in trei saptamani ar trebuii sa fie deschiderea. Atata timp cat cei de la trans gaz nu o sa mute statia de acolo nu o sa se deschida nimic la 1 Septembrie. Sa nu mai zic ca trebuie finalizate toate pasajele astfel incat sa se dea drumul la circulatie.

rocklee

Quote from: iuliu05 on August 11, 2013, 12:33:25 AM
Intrebare:
In zona cu statia de gaz exista peste tot balast stabilizat?
Deci statia de gaz nu mai e o problema pentru deschidere :)?

daca te uiti bine in poza e exact pe aliniamentul autostrazi ...mai exact pe mijlocul suprafetei de rulare pe  directia deva sebes

rocklee

#9668
@tonică

in acel loc va fi realocata  TONY...


reed


reed

zona balomir+ paraul ciorii all credits goes to Ziarul Unirea.ro






Ionut


Marius

Curajoasa oprirea in sensul giratoriu. Multi au parasit intersectia prin locul in care ai oprit  :D

Sa speram ca totusi anul acesta e gata Sebes Orastie?
Poze de pe forumul partener via Gandul.info:
http://www.gandul.info/magazin/galerie-foto-primul-tunel-pe-o-autostrada-din-romania-11241193

marcelbanu

Ionuț, ai nimerit ziua în care poliția nu era pe partea opusă a sensului giratoriu...
De cîte ori am trecut pe acolo, erau la pîndă exact în locul diametral opus...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !