News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

bogdymol

La asta nu ma asteptam...

QuoteTraian Basescu este asteptat la Arad

Vizită fulger a preşedintelui statului în municipiul Arad. Din primele informaţii se pare că singurul obiectiv pe care Traian Băsescu intenţionează să îl viziteze în judeţul nostru este autostrada Nădlac – Arad.

Este aşteptat să sosească pe şantierul autostrăzii, în jurul orei 11.30. Revenim cu amănunte.
sursa: aradon.ro
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

SILVIUFG

Quote from: stangabriel on August 07, 2013, 10:14:56 AM
Intrebare pentru cunoscatori: Limita Lot 2 cu 3 unde e? Cut sau Cun-ta?

Pentru ca intr-un ziar am gasit Vintu de Jos- Cut, iar De pe Dn la vest de Nod Cun-ta sunt Balize,ca si cum ar fi o granita...deci cine face nodul Cun-ta?

Multam.

Multumim pentru frumoasa poza si pt observatiile de pe traseu. Nu te mai lua si tu dupa ziare ca sunt ziaristi care nu au nici o treaba cu ce scriu. Eu lucrez in presa (la nivel local) dar cred ca sunt colegi in toata tara care ar cauta o trecere de pietoni pe autostrada. Si ei scriu de autostrazi. Ma rog.... As vrea tare mult sa se faca in viitor (10-15 ani) Sibiu-Brasov. Chiar as sta langa colegi sa vad ce scriu pentru ca nu-i asa o are filosofie. Doar trebuie sa te documentezi. Si poate imi iau si un aparat foto ca lumea daca se face Sibiu-Brasov. Promit!!!  :D

bogdymol

Pare a fi adevarat. Poza facuta de mine acum 5 minute:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut


Tavi

Ce o mai pregati? Ca nu vine el degeaba..

cosss

Sincer ma bucura vizita presedintelui..orice "inspectie" de rang inalt pe santier ne da sperante ca poate se va accelera procesul de "vindecare a bubei de la Nadlac" 8)

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

savagedanyro

cica a facut poze din elicopter... tare de tot !!!!

Ii decontam drumul noi , din fondurile stranse pe forum ?

...live the moment...

marius_ar

Quote from: bogdymol on August 07, 2013, 11:57:01 AM
Pare a fi adevarat. Poza facuta de mine acum 5 minute:

Eu speram sa-l duca cu masina... pe DN7 Centura Nord :D O:-)


Tavi

Speram la mai mult nu doar la eternele impunsaturi ale coabitarii. OK, critica constructiva este buna dar asa cum este exprmat subiectul mi se pare de Parcare  :(

Ionut

#9581
Quote from: bogdymol on August 07, 2013, 12:52:39 PM
El e "sursa secreta"?

Una din ele.

Quote from: Tavi on August 07, 2013, 01:27:00 PM
Speram la mai mult nu doar la eternele impunsaturi ale coabitarii.

Sa te inveti minte, data viitoare sa nu mai speri aiurea. Pe bune acum, ce poate face Basescu mai mult decat declaratii in contextul infrastructurii? Da, niste poze ar fi fost misto sa faca, atat era maxim. Butoanele sunt in alta parte si nu are acces presedintele la ele, stiti foarte bine.

Hai sa revenim ontopic.




@tigrel58: Era vorba ca in august sa se anunte castigatorul pe Nadlac-Pecica (lotul Romstrade). Poti sa urmaresti tu SEAP? Am vazut ca te pricepi. :cheers:

sebba

la cat costa ora de zbor cu elicopterul eu nu m-as baga sa-i decontez ceva :D
dar poate=l ia pe Sova de urechi ptr pasarica scoasa pe gura, aia cu "pe lotul Pecica-Arad se circula" :D
Sailing away! S/Y Haimana

bogdymol

Quote from: marius_ar on August 07, 2013, 01:15:20 PM
Eu speram sa-l duca cu masina... pe DN7 Centura Nord :D O:-)

Vezi ionut de ce ziceam eu ca vreau buton de Like direct sub postare, sa se vada pentru ce e primit Like-ul? Asa trebuie sa scriu ca am dat Like la postarea asta... nu la o postare mai veche a lui marius_ar.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

florin74

#9584
Quote from: stangabriel on August 07, 2013, 10:14:56 AM
Loturi Orastie-Sibiu ziua s-a lucrat,se lucra si la podul peste Cfr de pe centura Sebes,a incepus sa se vada de pe Dn,iar surpriza a fost azi noapte. Straco baga mare la ora 23 la terasamente iar pe Lotul Astaldi,un Excavator curajos s-a luat la tranta cu dealul vestit mult dupa ora 23...e fain ca se lucreaza

Confirm, marti dimineata la ora 04.00 se lucra in draci la o portiune de terasamente spre Sibiu.