News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 34 Guests are viewing this topic.

paulmare

#46665
Rocklee asta cred ca e bottleneckul, unde ai filmat tu excavatoarele, ce a ramas acum din deal trebuie adus la cota cu ultimul strat din zgura, ca sa nu crape cu toate super-super-grilele italienilor, cred ca vor curata tot ce a ramas din deal pana la ultimul strat, si ultimul strat de zgura cu grilele de armare va fi sub toata platforma autostrazii - la fel de lat cat sistemul rutier
Ne faci tu cu alinc si marcelbanu sa vedem daca ne-am inselat sau nu :) - multumim
se vede deja "luminita" si aici nu doar pe lotul comsa

rocklee

#46666
3 săptămâni rocklee ia o pauza plec peste mari și tari sa văd cum e infrastructura și prin alte părți. Vedem după ce mă întorc. Sa văd la ce stadiu este UMBul. Și șantierul.  :D

udar

^^^
CO placut Rocklee  !!
O sa fi placut surprins la intoarcere.

Ionut

Pentru iubitorii de autostrazi care nu urmaresc Coridorul Feroviar Rin-Dunare:







Aici filmarea completa.

ciprebbe

@paulmare tot al doilea strat de armare e pe toata lungimea umpluturii, de sus panajos
75 cm inaltimea unui strat , si sunt intercalate, un strat pe toata lungimea (latimea umpluturii) apoi urmatorul mai scurt si se repeta pana sus. La fel si cu zgura un strat e cap coada zgura, unul mai ingust si restul spre deal se umple cu materialul din deal.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Quest

Vineri dupa-masa pe DN68A, dupa incheierea vizitei API pe LD3-4. Dorum si cu mine in masina, in drum spre Timisoara. Ambuteiaj pe kilometri in sir de la Grind in sus pina aproape de Cosevita.

Pina la aflarea unor contra-argumente relevante, ramin la convingerea ca CNAIR nu trebuia sa permita celor de la Comsa efectuarea lucrarilor in plina zi lucratoare, ci a doua zi, simbata.

Common sense will get you far !

Vice33

Când vor efectua lucrările de conectare a bretelei de sensul giratoriu? În ultima filmare s-au oprit cu terasament înainte de rigola giratoriului.

gruiarew

Duminică am trecut spre Sibiu. Încă nu se circulă prin giratoriul de la Grind. Posibil să mă înșel, dar pare că au îngustat drumul cu noua asfaltare.

În rest un trafic de te doare capul. Depășiri și oameni grăbiți de parcă s-ar termina zilele.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

voicul

Plange VO de lipsa de trafic - fata de ce am vazut in filmarea de mai sus.  :lol:

#maieputin #aproapegata  :)

TibiV

Va dati seama ca asa va fi curand pe DN68A Margina-Cosevita?....
15 km de "soc si groaza"...

Multumim din inima CxxxxR...
>:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

tunelu....unde e tunelu?...o intrebare legitima dupa 6 ani.... >:(
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

#46676
Pe Google Maps dau exact 15.3 km intre cele doua sensuri giratorii de la Holdea si Margina si ca timp de parcurs 17 min, oare cat timp va lua dupa ce se deschid cele 2 loturi ? Oare oamenii din satele acestea mai pot iesi pe principala ? O sa fie ambuteiaje mare, ce sa mai zic la un eventual accident, se paralizeaza tot. Si asta va mai dura cel putin 5 ani... :(
You're in Steelers Country

slartibartfast

Nu o să fie atras alt trafic decât până acum, deci va fi business as usual. Măcar mai rămân doar Margina, Coșava și Coșevița. Dar NE vom putea bucura pentru localnicii din Dobra, Săcămaș, Lăpugiu de Jos și celelalte sate de pe DN68A.

TibiV

Quote from: aqualung on June 17, 2019, 05:15:46 PM
Nu o să fie atras alt trafic decât până acum, deci va fi business as usual.
Deci nu o se mute nici macar o mica parte din traficul de pe DN7 pe o autostrada care va ramane cu o " gaura "de doar 15 km, fata de gaura de ~60 km de acum?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

#46679
Nu e chiar asa. Depinde eu o sa schimb de pe DN7 pe acest traseu. De fapt mai nimeni nu o sa mai foloseasca DN7. Va veni ceva trafic de acolo - adevarat nu e foarte mult, dar se adauga.
Cresterea va fi si naturala: in filmare cred ca am vazut 20 de masini pe platforma - deci mai multe masini in trafic.

Nu era o vorba ca se modernizeaza DN68A? Poate pun niste NJ sau cabluri (am uitat numele) pe mijloc. Vreo 5 ani minim tot tine constructia tunelurilor.

Probabil nu ar strica scris asta in pozitiile API. Asa cum Holdea s-a nascut aici ( :cheers: felicitari ) probabil presiunea API va duce si la implementarea acestui element de siguranta.