Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 25 Guests are viewing this topic.

Ionut

Umbrela magica il saluta pe neaga! Hai noroc!


Ionut

Hai ca la Ilia chiar n-am fost. Ia uite ba, ce-o fi aici?!


Ionut


dorum

...ai de plm... tu ai filmat tot fara acceptul lui neaga??? :)

Ionut

Vedeti jos pe asfalt acele parapete din beton puse de-a curmezisul la limita dintre loturile 3 si 4? Alea sunt dovada arogantei si nemerniciei unui/unor domn/domni. Dati-le o palma, sustineti API in continuare, oricum puteti.





Ma duc la odihna, au fost doua zile grele, dar frumoase. Filmarile de pe LD3 (azi) si cele 4 loturi de pe CF Rin-Dunare (ieri) vor veni in weekend.

dorum

...si pt ca am discutat doar de LD3 pana acum, trebuie sa stiti ca si pe LD4 ne-a fost INTERZIS accesul :(

horatiu.cosma

Orice pe lumea asta ajunge acolo unde ii e locul pana la urma (in cazul de fata la cosul de gunoi).

simotm

#46627
In orice rau e si un bine... Asa lumea pleaca linistita in vacanta , cu familia, fara sa se uite zi de zi pe forum ca sa vada noi poze/filmari. :) Stiu, frustarea e mare insa o sa treaca... Mai e putin pana departe si se vor deschide cat de curand ambele loturi (fie pe rand, fie amandoua o data). In afara de faptul ca unii am prins revolutia,traim si vremuri memoriale cu primele autostrazi in Ro (in afara de cele construite pe vremea lui Ceasca) asa ca aveti ce povesti nepotilor....

Io

"Sorry, you can't repeat a karma action without waiting 1 hours."  O:-)
Bravo, felicitari API!  :cheers:
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

ciprebbe

#46629
Nici pe LD4 nu am vazut nimic :)

https://youtu.be/a27TnajEBtI
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Vice33

Felicitări pentru poze, video și susținere. Interzicerea pe cele doua loturi este curioasa, i-ați fi încurcat pe constructori cu vizita API când aceștia așteptau vizita ministrului?


Eu refuz sa cred ca UMB de la sine putere v-a refuzat, au fost constrânși de la CNAIR sa va refuze. Păcat ca se întâmplă asa lucruri urâte.


Ați putea sa cereți cu fermitate vizita planificata pentru azi, refuzata, sa fie cât de curând reprogramata? Sunt curios ce vor raspunde.


E clar ca vizita de lucru a ministrului nu trebuia deranjata de alte programări, persoane...


Nu fiți supărați, ceea ce ați realizat azi cu drona, aprecierea noastră de pe acest forum, este cu mult mai valoros decât niște refuzuri din partea unor jeguri de la CNAIR.

gruiarew

Quote from: Quest on June 14, 2019, 08:46:18 PM
Dorum punem si filmarea cu ambuteiajul de 8 km Grind- Ohaba ?

Accident? Sau din cauză că se lucra la Grind?

@Ionuţ, la modul serios acum, dacă e interzis accesul, la ce exact se referă? Accesul pe şantier? Că n-aş avea chef să mă fugărească pentru 2-3 cadre ce le fac şi eu de la Holdea.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

dan tm

La plecarea spre Timisoara am stat in coloana(mers-stat-mers) de la intrarea in Abucea pina la baza Comsa.
De acolo noi am mers intins dar de contra, sirul de masini era pina aproape de nodul Holdea. (de fapt pina la cauciucul ars de pe marginea drumului unde am oprit la dus pentru poze si filmari).
pare de necrezut dar e adevarat.
_____________

la ce poze s-au pus, nu cred ca mai pot completa mare lucru
Holdea





























][/size]

marcelbanu

#46633
A1, lot III COMSA sau COMȘA, cum vreți...
1.































Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

#46634
2.

Moș Martin, fascinat de peisaj și-a uitat ciubotele pe pasaj...

















Moș Martin, după ce și-a pierdut ciubotele a dat cu silicon, dar nu am văzut unde...



Moș Martin și-a uitat ciubotele pentru că...


Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !