Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 30 Guests are viewing this topic.

Archi

lot1 lugoj-deva

Scuze pentru confuzie

rocklee

marcelbanu  multumesc de efortul depus in matrie de ....''reporter de teren] :)....succes cu echipamentul  contra gindacilor.... :D

reed


marcelbanu

Mulțumesc pentru aprecieri...

Am promis că voi fi spionul lor
odată cu prima lopată de pămînt
săpată pentru terasamentul autostrăzii...

Pentru Eurocopter...
În vederea viitoarelor zboruri în zona termocentralei,
te avertizez că sînt multe rețele aeriene perpendiculare pe traseul autostrăzii...

Și pot spune că vei zbura chiar paralel cu cea de 400 kV spre Arad,
o bucată de drum, poate pînă la Brănișca și chiar mai departe...

Se prea poate ca în această zonă să avem imagini de foarte de sus...

P.S. Nu știe nimeni de ce se agită STRABAG cu piatra aia spartă ?
Și acum, luni, 5 august 2013 orele 15:15 e mișcare masivă la ei în curte !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

razvan_43

Pe cand credeti ca vor incepe lucrarile pe lotul 4?Primavara viitoare,poate?

Ionut

Quote from: razvan_43 on August 05, 2013, 03:50:08 PM
Pe cand credeti ca vor incepe lucrarile pe lotul 4?Primavara viitoare,poate?

Noi ce tot urmarim aici de zor?! Se vor vedea miscari ale UMB in perioada imediat urmatoare, Marcel e cu DSLRu' dupa ei prin organizarea de santier. Perioada aia de proiectare de 6 luni nu inseamna ca nu vor avea deloc miscare pe santier. Se proiecteaza "din mers". Evident ca progrese majore se vor vedea la primavara pentru ca mai intai se decoperteaza, se foreaza piloti etc (chestii care nu sunt spectaculoase).

marcelbanu

Quote from: Ionut on August 05, 2013, 03:59:17 PM
Evident ca progrese majore se vor vedea la primavara pentru ca mai intai se decoperteaza, se foreaza piloti etc (chestii care nu sunt spectaculoase).

Și ,,Big brother" va fi cu ochii pe ei...
Doar să spuneți, și pe zona mea de acoperire îi trag în poze,
că am locuri de fotografiat, berechet !
Doar cu goangele să mă-mpac !
Și țiganii, hoți de fier vechi !  :)
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

anacronox

#9532
Quote from: marcelbanu on August 05, 2013, 03:15:35 PM
P.S. Nu știe nimeni de ce se agită STRABAG cu piatra aia spartă ?
Și acum, luni, 5 august 2013 orele 15:15 e mișcare masivă la ei în curte !

au prins ceva reabilitari pentru drumurile lui Molot

Paul

Am si eu o intrebare: Care e starea autostrazii Arad- Timisoara? Mai sunt restrictii? Daca da, la ce viteza? Sambata va trebui sa ajung din Ungaria la Sibiu si inca nu m-am decis pe ce traseu: pe valea Muresului sau prin Timisoara. Ca lungime si durata e mai mult prin Timisoara, dar teoretic e mai gol si mai usor. Si nu vreau sa ma gandesc la cere 3 treceri CF de pe centura de nord a Aradului. Pareri, sugestii?

rocklee

ce se intimpla cu loturile 2-3 lugoj deva ...nu trebuiau semnate si acste contracte pina  acum???

bogdymol

Quote from: Paul on August 05, 2013, 05:00:13 PM
Am si eu o intrebare: Care e starea autostrazii Arad- Timisoara? Mai sunt restrictii? Daca da, la ce viteza? Sambata va trebui sa ajung din Ungaria la Sibiu si inca nu m-am decis pe ce traseu: pe valea Muresului sau prin Timisoara. Ca lungime si durata e mai mult prin Timisoara, dar teoretic e mai gol si mai usor. Si nu vreau sa ma gandesc la cere 3 treceri CF de pe centura de nord a Aradului. Pareri, sugestii?

Pe A1 Arad-Timisoara era tot limita de 100 km/h pe intreaga lungime acum vreo 10 zile cand am trecut eu ultima data pe acolo. Am inteles ca saptamana aceasta se va schimba si va fi 130 km/h limita.

Eu iti recomand ruta clasica Nadlac - Arad - Deva - Sibiu, cu autostrada intre Deva si Orastie. Consider ca in acest moment nu se merita ocolul pe la Timisoara (dupa ce se mai deschide vreo bucata de autostrada pe la Lugoj mai discutam).

Nici prin cap sa nu-ti treaca sa mergi pe Centura Nord Arad daca mergi pe varianta directa Arad-Deva. Banuiesc ca esti cu masina mica, asa ca e mult mai bine sa o iei prin oras.

Drum bun!
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

rocklee

marcelbanu nu ai nevoie de ajutor .... :D

marcelbanu

Quote from: rocklee on August 05, 2013, 05:12:03 PM
marcelbanu nu ai nevoie de ajutor .... :D

Oricînd e bine venit un ajutor...
Eu zic să începem cu o bere...
O dau eu...  :)

Acum serios...
Un ajutor e bine venit oricînd...
Să vedem în ce sens...

Dar cu berea nu glumesc...
Prima o dau eu...

Pentru restul discuțiilor între noi, ce nu privesc forumul,
eu zic să vorbim pe privat cu mare plăcere...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Ionut

Quote from: marcelbanu on August 05, 2013, 05:37:08 PM
Pentru restul discuțiilor între noi, ce nu privesc forumul,
eu zic să vorbim pe privat cu mare plăcere...

1. Pentru chestiuni 1-1, exista mesajele directe (private messages).
2. Pentru intalnire pentru sesiuni de fotografiere, iesiri la bere sau alte intalniri, exista thread dedicat aici!

Daca vreti sa va intalniti spuneti acolo, poate sunt si alti colegi care vor sa vina. Vedeti si Member Map pe unde sunt pozitionati colegii.

Marius

Buna seara stimati colegi de forum.

Incep si eu primul post prin a formula o intrebare si anume: ce sanse exista sa se deschida circulatiei publice tronsonul Orastie-Sebes inainte de 19 septembrie 2013?

Va multumesc.

Cu stima
Marius