Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 39 Guests are viewing this topic.

simotm

Quote from: tigrel58 on August 01, 2013, 09:14:11 AM
Ufff, in sfarsit un contract semnat, lotul  4
  Valoarea totala finala a contractului 
Valoarea: 419397452.07     Moneda: RON    Fara TVA 
dar cum s-a ajuns la o valoare cu virgula ? credeau ca daca rotunjesc  vor pierde licitatia ? cei 0.07 sunt de inca un covrig , ca profit binenteles...

Grizzly76

salut ,azi am trecut pe la Bejan unde are UMB statia de( beton sau asfalt),era o echipa de electricieni care legau statia,am vb cu un sofer de pe buldo. si zice ca ii gata intr-o sapt si ca de prin septembrie se apuca, sa vedem
Felicitari voua

penad2007

#9467
@ Grizzly76 data viitoare incearca si niste poze. Multumim de update

dr4qul4

#9468
Quote from: tonică on August 01, 2013, 09:09:31 PM
Pare-se ca hotararea finala in legatura cu acel capat al viaductului e sa se niveleze intreg varful dealului, debleul fiind de mai mici proportii decat ar parea acum

ideea mea era: solutia s-a adoptat, dar nu se si apuca de lucru? au ceva pamant de nivelat acolo. sper ca nu mai asteapta vreun aviz de mediu pentru defrisarile suplimentare
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

frunzaverde

Quote from: dr4qul4 on August 02, 2013, 01:16:17 AM
ideea mea era: solutia s-a adoptat, dar nu se si apuca de lucru? au ceva pamant de nivelat acolo. sper ca nu mai asteapta vreun aviz de mediu pentru defrisarile suplimentare

Eu vad ca se lucreaza din poze, destul de serios. 3-4 excavatoare, basculante cat cuprinde, si asta doar pe creasta dealului (pentru ca atat se vede).
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

dr4qul4

probabil sunt eu prea optimist...ma asteptam sa-l atace si de pe partea asta si sa defriseze deja toata zona.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

cosss

salut baieti :)
sa vedem cum au lucrat italienii pe Deva-Lugoj lot1 8)












cosss

#9473




14 iunie-31 iulie

Klaudiu!!!

Cum am promis continui cu pozele:






Klaudiu!!!








aici se poate observa in departare ca se lucreaza din greu la terasamente;

anacronox

si la zoom maxim se poate vede ca au inceput in partea dreapta sau mijloc sa lucreze la scurgerile de apa si prinderile de parapeti.
un utilaj asemanator a fost folosit si la podul de la vidin pentru a face finisajele


Klaudiu!!!

Imi cer scuze pentru eventualele dubluri  :-[ dar am facut foarte multe si sper ca nu m-am incurcat in ele.