Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 17 Guests are viewing this topic.

Pellady

Asa dupa cum se stie s-a semnat contractul pentru lot 4 Deva - Lugoj. Vom fi in permanenta pe capul lor cu aparate  dupa cum vom putea fiecare. Casetofoane, brichete dupa posibilitati. Super! Sper ca azi, maine se vor semna si celelalte doua loturi.
Deja a preluat presa :
O parte din autostrada Lugoj-Deva, construită pentru 95 de milioane de euro. CNADNR a semnat cu asocierea Tehnostrade - Spedition UMB

Ionut

Una scurta de ieri.

În trei săptămâni, se deschide circulaţia pe podul de la intrare în Sebeş dinspre Lancrăm
,,În trei săptămâni vom scăpa de nebunia de la ieşire din Sebeş spre Lancrăm. Se va da drumul circulaţiei pe pod şi vor fi asfaltate sensul giratoriu şi bretelele de acces", a scris vicepreşedintele CJ Alba.





sursa: Alba24.ro

Din spusele aceluiasi personaj la 30 septembrie se circula pe lotul 1 (Orastie-Sebes - inclusiv centura celui mai mare dop de pe DN1 si DN7). Vom vedea.

Archi


alecu26

si eu cred ca daca e sa se apuce...UMB o ia din loc foarte tare, fara multe probleme. Decopertare sol vegetal, identificare utilitati, drumuri de santier, arheologie....pot fi facute fara multa proiectare.

UMB e clar ca are o gramada de oameni disponibili si utilaje si trebuie sa faca ceva cu ei.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Eurocopter

Si avand in vedere suma extrem de mica la care au licitat, e din nou in interesul lor sa termine lucrarea cat mai repede.


marcelbanu

Quote from: ciprebbe on August 01, 2013, 10:31:40 AM
@marcelbanu -  e in zona ta vizuala fosta organizare de santier a UMB, asa ca tu ne vei putea confirma daca vezi miscare acolo.
La ora asta UMB ul poate sa inceapa organizarea, sa vedem daca se incadreaza in buget.

Ieri am avut un drum Deva - Brad și nu am observat nicio mișcare pe fostul amplasament al UMB,
doar grămada aia mare de piatră albă...

Dar, chiar pe acel amplasament, în primăvară am găsit un băț înfipt cu o folie din plastic,
semn că pe acolo e traseul A1 și aceleași bețe l-am văzut în aliniament.

Sîmbătă dimineața revin cu fotografii din acea zonă...

Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Pellady

Azi 1 August in jurul orei 18 in Simeria DN7



Cine stie cum era circulatia in Simeria la data asta apreciaza ca s-a facut autostrada.

Klaudiu!!!

#9458
Cateva poze de saptamana asta pe lotul Sibiu-Orastie:


aici cred ca au pus deja primul strat  de asfalt:

inca putin si termina cu umplutura:


tonică

#9459
In alta ordine de idei, eu unul eram interesat de lotul strabag, in special cu progresul la aceea statie de gaz ori prima trecere peste dn7 la intersectia cu drumul inspre cugir. Stie cineva ceva despre aceste doua puncte de interes, cred eu, hotaratoare in deschiderea lotului la sfarsitul acestei luni?

Klaudiu!!!

#9460

Lot Straco:

lot Strabag:

lot Straco iar:

iar urmatoarele sunt de pe lotul Impregillo:



dr4qul4

pe lotul straco, nu e cam mare rampa aia pe care urca basculanta?  ???  probabil la coborare vor pune radar.

iar impregilio ce vrea sa faca la acel deal (ultima poza). debleu? nu e cam mare diferenta? puteau sa mai urce putin cu viaductul si rezolvau problema. asa...cred ca va aluneca imediat cum incep sa sape
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Klaudiu!!!

inca una iar restul de poze am sa le pun maine dimineata:

tonică

Bune fotografii @Klaudiu
@dr4qul4, panta aceea e doar o distorsionare cauzata de obiectivul foto si de distanta. In realitate panta e mult mai usoara. Iar despre viaductul de la aciliu, pai ce facem, iar o luam de la capat cu discutia?...Vezi intregi pagini in urma despre acelasi subiect. Pare-se ca hotararea finala in legatura cu acel capat al viaductului e sa se niveleze intreg varful dealului, debleul fiind de mai mici proportii decat ar parea acum

Nimeni care sa fi pozat, fie si din mers, la intersectia cu drumul spre Cugir? Vreau sa stiu daca au terminat cu ambele treceri peste dn...

iuli

Quote from: Pellady on August 01, 2013, 06:59:32 PM



Cine stie cum era circulatia in Simeria la data asta apreciaza ca s-a facut autostrada.

Nu se poate asa ceva... Daca as fi vazut poza asta acum vreo 2-3 ani ziceam ca e trucata sau ca s-a inchis DN-ul cu nu stiu ce ocazie. E clar, ne trebuie autostrazi pentru trafic sigur si in viteza intre doua puncte indepartate.

Legat de acel debleu de la Aciliu, cred ca se alege solutia unui debleu in trepte, daca intelegeti cam ce vreau sa zic ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog