Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 14 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

^^^ Asteptam cu interes , si sa speram ca nu ii demoleaza pe parintii tai asa cum ziceai intr-un post.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Va rog, toti cei care sunteti in zona si puteti face poze si/sau filmari video de pe lotul 4 (Ilia-Deva) dati-mi PM (Personal Message aici in forum - icon de mesaj sub poza mea de la profil) pentru ca incercam sa va facilitam accesul pe santier! Nu ne intrebati cum facem asta ca nu o sa putem spune mai ales public, dar incercam sa ne "infiltram" unul sau mai multi "reporteri" pe santier asa cum a fost iuli pe Giarmata-Izvin.

tigrel58

@Ionut
SEAP este confirmarea LEGALA a semnarii contractului (OUG 34/2006).
Alte site-uri, gen CNADNR, MT, DGPIIS, etc sunt bune de informare, dar sunt apa de ploaie din pdv al respectarii legii..

Grizzly76

părinţii mei sunt în zonă de trecere a lotului 4 Şoimuş , au primit înştiinţare de demolare ,sunt 4 case în cauză toţi au primit bani f puţini,pe harta arată că ar trece înainte de case peste ei ar fi o variantă să îi ocolească , sunt ţăruş pe coama dealului ,sau pentru decopertare să asigure dealu împotriva alunecărilor. cine mă poate ajuta sunt bătrâni 70 de ani şi trebuie să îi mut undeva.
Felicitari voua

alin_simeriaveche

ionut, e super vestea cu ajutorul de a intra pe santier. inseamna ca nu mi s-a terminat mandatul. alaturi de roocklee o sa pozam de o sa ne doara mainile 

stangabriel

Ce imi place la Tirena Scavi e ca au facut pasajele drumurilor judetene peste A1 cu unghiuri largi ale curbelor,nu ca pe A3 Buc Ploiesti,unde au facut economie,dar parca urci un munte.


anacronox

Count me in la poze. in septembrie voi fi 2 saptamani la deva.
@alin si rocklee, poate dam o tura impreuna.

rocklee

abia astept sa ne incepem treaba ....si e mai frumos in echipa ....ce spui aline  :)...anacronox  :) te asteptam in echipa...sa inceapa santieru.... 8)

rocklee

loturile 2-3deva lugoj... se vor semna azi sau miine pote ....stie cineva ceva   ???
timisoara lugoj ...calcaiul lui ahile...pote se va da o solutie in curind .....si  sa avem vesti bune si de pe acolo... :D

Ionut

In mod normal daca s-a semnat lotul 4 ar trebui sa urmeze in cel mai scurt timp si loturile 2 si 3, evident, ambele fiind atribuite. Sper asa sa fie si guvernul, asa anti-infrastructura cum este el, sa puna jos macar banii de co-finantare pentru loturile astea din fonduri UE astfel incat la final de 2015 sa avem gata Izvin-Orastie, pentru ca Orastie-Sibiu s-ar putea sa nu fie 100% gata (Impregilo). Cu putin noroc, poate chiar Nadlac-Arad si Giarmata-Izvin daca se grabesc cu licitatiile.

Mult a fost, putin a ramas.

ciprebbe

#9446
In conditiile de azi nu ne aflam pe loturile de pe A1 (Nadlac - Arat 1+2, Tm-Lugoj 2) in aceeasi situatie ca pe Sebes - Turda? cu obligatia de a semna in 2013 contractele? altfel se va putea face doar de la buget.

LE: In cazul contractului semnat de UMB sper sa apara repede "Ordinul de incepere a lucrarilor"
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Cica de saptamana viitoare se scoate restrictia de 100 km/h de pe Arad-Timisoara si se va putea circula cu 130 km/h :banana:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Eurocopter


tigrel58

Pentru lotul 4 eu sunt sigur ca au dat ordinul de incepere a lucrarilor odata cu semnarea, nu mai au chiar niciun motiv sa o lalaie.
Semnarea pe loturile 2 si 3 mai depinde si de garantia de buna executie, care trebuie adusa inainte de semnare, depinde de tipul garantiei. Cred ca Teloxin o obtine rapid, iar italienii (Salini) depinde cum se misca. Oricum e chestie de zile / ore.
Nadlac - Arad lot 2 e 25 % facut si va dura maxim un an cu un constructor serios. Daca se misca rapid trec prin toate procedurile pana in iarna.
Pe Tm - Lugoj 2 e cea mai imbarligata, dar cred ca vom zice "Evrika" maxim la 1 octombrie si asta daca se va mai contesta odata.