Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 23 Guests are viewing this topic.

frunzaverde

Quote from: Ionut on July 23, 2013, 02:53:00 PM
Ori pe mine nu ma duce mintea, ori sunt 1000 de pareri. Spuneti-mi si mie CLAR ce se intampla pe Lugoj-Deva lot 2. Se reia, se atribuie catre Salini, mai sunt cai de atac sau ce?! Deci clar, nu cu o mie de explicatii. Ca sa trec in semnatura.

Se atribuie catre JV Salini – Secol SpA. Nu mai exista cai de atac.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

dorum

LOT2 e atribuit SALINI-SECOL.

CLAR

Trebuie sa urmeze semnarea contractului si ordinul de incepere!

tigrel58

@ Ionut / semnatura
La Nadlac - Pecica: in evaluare (oferte deschise 11 iunie 2013).

dorum

@tigrel58

n-ai habar cand ar trebui sa anunte castigatoru' ?

Tavi

Nu ar trebui sa mai dureze mult ca inteleg ca s-a deschis "robinetul" cu "cascaval".

tigrel58

@dorum
Asa e, chiar ar fi bine sa se apeleze la sursele secrete, eu nu am asa ceva.

dorum

...ziaristii astia chiar nu inteleg nimik...habar n-au de contestatiile ulterioare CNSC de la CAB...dezinformeaza poporu' mai draga mai.... :) :)

http://www.tion.ro/constructia-autostrazii-lugoj-deva-in-linie-dreapta/1317240

...in fine...rezultatul final e cel pe care il zic ei :) :)


hitsasu

Bună ziua tuturor! Urmăresc de foarte multă vreme acest forum dar numai acum m-am înregistrat. Asta deoarece am o mare nelămurire şi speram s-o puteţi risipi voi: în legătură cu autostrada Lugoj-Deva, termenul de finalizare a primului tronson se apropie, dar eu nu văd niciun progres la capătul autostrăzii dinspre Deva. Merg des pe această autostradă, de la Simeria la Deva, chiar azi am trecut pe acolo, dar autostrada se termină într-un mod în care nu lasă să se întrevadă vreo soluţie constructivă de trecere a Mureşului. Poate mă lămuriţi voi, că-s total confuz...

cineva

La capatul spre Deva e lotul 4.
Proaspat s-a determinat cine il va construi, deci va mai dura ceva pana vei si vedea autostrada acolo.

dorum

welcome hitsasu

o sa-ti risipesc eu confuzia :)

Deci...

LOT1 Sanovita - Dumbrava - constructor TIRENA SCAVI - finalizare aug-sep 2013
LOT2 Dumbrava - Cosevita - constructor Salini & Secol - urmeaza semnarea contractului
LOT3 Cosevita - Gothatea - constructor Teloxim & Aldesa - urmeaza semnarea contractului
LOT4 Gothatea - Soimus - constructor UMB - urmeaza semnarea contractului

So...nu ai cum sa vezi nimic inca la Soimus...va urma...iar traversarea muresului se va face dupa ILIA (conform planurilor actuale)
Sper ca te-am lamurit :)

hitsasu

Mulţumesc mult! Trăiam cu impresia greşită că lotul 1 este capătul dinspre Deva, de la Şoimuş. M-am lămurit!

marcelbanu

#9296
Lugoj - Deva ?
Tocmai acum Alpine a dat faliment...
Alte negocieri, alte licitații ?
Pînă cînd ?
Cîte cincinale mai trec să putem merge de la Nădlac la Sibiu pe A1 ?
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

alin_simeriaveche


verdiuc

Voi merge spre Germania pe Brasov-Sibiu-Deva-DN7 ...
Daca am ce poza, voi poza.
Pe de alta parte, din cei ce bat drumul asta spre Germania de sud-est ....imi puteti spune:
a) ce orase ar merita vizitate in afara de Budapesta si Viena
b) unde s-ar putea eventual innopta pe drum, daca nu merge sa fac drumul dintr-o bucata ..
c) daca politia e tipicara pe drum.
Scuze de mesajul postat aici, imi puteti scrie pe privat.

reed

ce nu puneti in google maps un .kmz pentru tm-lugoj?sa se vada ca e in constructie macar:)